Zdeněk Nekula končí v čele ministerstva zemědělství, nahradit ho má Marek Výborný zveřejněno 15.06.2023

Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) končí v čele ministerstva zemědělství. Nominaci předsednictva KDU-ČSL na nového ministra zemědělství, jak uvádí Česká televize ve svém zpravodajství, přijal bývalý předseda KDU-ČSL Marek Výborný. Návrh ještě musí schválit širší vedení strany. Oznámil to předseda KDU-ČSL a současně i vicepremiér a ministr práce a sociálních věcí Marian Jurečka na mimořádné tiskové konferenci v Poslanecké sněmovně.

Informace z červnového jednání agrárních komor zemí V4 v Maďarsku zveřejněno 13.06.2023

Setkání delegací Slovenské poľnohospodárskej a potravinárskej komory (SPPK), Národní rady zemědělských komor v Polsku (KRIR), Maďarské agrární komory (NAK) a Agrární komory ČR (AKČR) se uskutečnilo 6. června 2023 v maďarském Rácalmás. Přítomen dále byl István Jakab, místopředseda Národního shromáždění Maďarska a prezident Národní asociace zemědělců, a dále Pekka Pesonen, generální tajemník sdružení evropských zemědělců COPA-COGECA.

Jednání odborů s premiérem zveřejněno 12.06.2023

Na pozvání předsedy vlády ČR se zúčastní dne 13. června 2023 na Úřadu vlády jednání na téma ozdravného balíčku a důchodové reformy předseda Asociace samostatných odborů (ASO) Bohumír Dufek společně s místopředsedou ASO Mgr. Martinem Malým.

Pomoc ukrajinským zemědělcům nemůže jít na úkor ztráty ekonomické stability těch našich zveřejněno 07.06.2023

Čeští zemědělci jsou v nelehké situaci a valí se na ně stále více povinností svázaných s neúměrnou administrativou. Stále větší množství často nesmyslných pravidel, která vymýšlí úředníci bez znalosti praxe a zákonitostí hospodaření v přírodě, určuje, jak zemědělci smějí a musejí hospodařit na půdě nebo se starat o hospodářská zvířata. K tomu neřešení situace s ukrajinskou produkcí, která před blížící se sklizní zastavila obchod s obilím a řepkou.

Negativní stanovisko ASO k návrhu zákona o konsolidaci veřejných rozpočtů zveřejněno 07.06.2023

Vláda ČR 11. května 2023 zveřejnila „Návrh zákona o konsolidaci veřejných rozpočtů“, který byl dne 15. 5. 2023 projednáván na zasedání Rady hospodářské a sociální tripartity ČR neboli tzv. tripartity. Sociální partneři vlády, tj. zaměstnavatelé a odbory, dostali od vlády lhůtu 5 pracovních dní k projednání a posouzení tohoto návrhu zákona a k vypracování svého stanoviska, které měli, prostřednictvím ministerstva práce a sociálních věcí, zaslat zpět vládě ČR.Učinila tak i Asociace samostatných odborů (ASO), která 29. května adresovala ministru financí Zbyňku Stanjurovi stanovisko, které obsahovalo řadu nesouhlasných a kritických připomínek k samotnému textu návrhu.Z moha kritických připomínek a negativních stanovisek, které ASO ve svém stanovisku vládě odeslala, zveřejňuje ty nepodstatnější, které se týkají širší části naší společnosti.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení