Spotřeba drůbežího masa a vajec v České republice stoupá! zveřejněno 24.03.2021

V souvislostmi s blížícími se Velikonoci, kdy u nás tradičně kvůli pomlázce, enormně v těchto dnech stoupla spotřeba vajec, oproti běžnému průměru v roce, uspořádala Agrární komora ČR a Českomoravská drůbežářská unie tradiční tiskovou konferenci.

Už přes rok bojují prádelny o přežití. Nyní by měly dostat kompenzace, nebudou ale pro všechny zveřejněno 23.03.2021

Prádelny a čistírny stále patří mezi opomenuté obory podnikání v Česku, na které se vztahuje jen minimální podpora státu kvůli dopadům epidemie. A to přesto, že jejich podnikání je od začátku epidemie výrazně omezené. Prádelny totiž byly často závislé na hotelech nebo restauracích. Podle Zpravodajství Českého rozhlasu Asociace prádelen a čistíren ČR tvrdí, že o své přežití bojuje každý druhý provoz v České republice.

Mráz hraboše nespálil zveřejněno 23.03.2021

Přestože celková čísla hovoří o poklesu populace hraboše polního, v některých lokalitách dochází k dalšímu nárůstu jeho počtů a nevratným škodám na porostech zemědělských plodin. Uvádí to ve své tiskové zprávě Zemědělský svaz ČR.

Význam odbytových družstev a jejich role v zajištění potravinové soběstačnosti v současné době výrazně roste! zveřejněno 23.03.2021

Pod názvem „Odbytová družstva a jejich role v zajištění potravinové soběstačnosti“ uspořádal Zemědělský svaz ČR před několika dny videokonferenci, jejímž tématem bylo přispět k tomu, jak lépe a účinněji prosadit zájmy našich zemědělců v obchodní síti u nás, kterou v podstatě od 90. let minulého století ovládají zahraniční obchodní řetězce se svými supermarkety a hypermarkety.

Liga pro zdravé české potraviny: Pokud se novela zákona o potravinách neschválí, bude opravdu zle! zveřejněno 20.03.2021

V pátečním rozhovoru Parlamentních listů se členem představenstva Agrární komory ČR Zdeňkem Jandejskem, který je zároveň i předsedou představenstva a generálním ředitelem zemědělské a potravinářské společnosti RABBIT CZ a.s. Trhový Štěpánov, se hovořilo o novele zákona o potravinách, kterou v těchto dnech projednává Poslanecká sněmovna a Senát Parlamentu ČR.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení