Ministři zemědělství potvrdili dohodu o reformě SZP zveřejněno 04.07.2021

Ministři zemědělství zemí EU přijali předběžnou dohodu, které bylo minulý pátek dosaženo s Evropským parlamentem a která se týká klíčových prvků reformy společné zemědělské politiky (SZP), čímž posunuli návrh o krok blíže k tomu, aby se stal součástí práva EU.

Dohoda vytváří podmínky pro spravedlivější a ekologičtější SZP založenou na výkonnosti, jejímž cílem je poskytnout evropským zemědělcům udržitelnou budoucnost. Nová SZP posiluje opatření v oblasti životního prostředí a zahrnuje rovněž ustanovení, která mají zajistit cílenější podporu menším zemědělským podnikům a pomoci mladým zemědělcům v jejich začátcích.

V EU vstupuje v platnost digitální certifikát EU COVID zveřejněno 04.07.2021

Od 1.72021 vstupuje v platnost nařízení EU o digitálním certifikátu EU COVID. To znamená, že občané a obyvatelé EU si nyní budou moci nechat své digitální certifikáty COVID vydat a ověřit v celé EU. Dvacet jedna členských států a také Norsko, Island a Lichtenštejnsko již začaly certifikáty vydávat před 1.7.2021 a pět zemí EU začíná 1.7.2021.

Práci Komisi na digitálních certifikátech EU COVID vedl komisař Didier Reynders v úzké spolupráci s místopředsedkyní Věrou Jourovou, místopředsedou Margaritisem Schinasem, komisařem Thierrym Bretonem a komisařkami Stellou Kyriakidesovou a Ylvou Johanssonovou.

Předsedkyně Ursula von der Leyenová zavedení digitálního certifikátu EU COVID do praxe uvítala a prohlásila:

„Evropská unie přináší občanům výsledky. Evropský digitální certifikát COVID je symbolem otevřené a bezpe…

Za poklesem sklizně je mokré počasí, podle ekonoma skončila zlatá éra řepky zveřejněno 04.07.2021

Hlavním důvodem poklesu celkové sklizně byl loňský mokrý podzim, podle portálu Zemědělec.cz to uvedl mluvčí Zemědělského svazu ČR Vladimír Pícha. Podle ekonoma Lukáše Kovandy z Trinity Bank je letošní první odhad sklizně podobný loňskému. Neočekává letos větší tlak na ceny pečiva.

Home office má svá úskalí. Přesto se na pracoviště chce vrátit jen zlomek zaměstnanců zveřejněno 03.07.2021

Fenomén práce z domova si zaměstnanci oblíbili v České republice i ve světě. Jen 9 procent z nich se chce po pandemii zcela vrátit na své pracoviště. Vyváženou kombinaci práce z domova a místa svého zaměstnání požaduje třetina z nich. Podle zpravodajství CNN Prima NEWS to vyplývá z aktuálního průzkumu poradenské společnosti PricewaterhouseCoopers.

Ministryně Maláčová: Inspekce zahájila kontrolu velkých firem a agentur práce zveřejněno 03.07.2021

Inspekce práce s cizineckou policií zahájily kontrolu ve 14 velkých průmyslových podnicích a v 58 agenturách práce a firmách, které poskytují smluvní služby. Do akce s názvem Férová práce se zapojilo 253 inspektorů a 129 policistů. Zaměřují se na dodržování pracovních podmínek a zákoníku práce. Podle zpravodajství Českého rozhlasu to dnes oznámila ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD).

ČSÚ: Zemědělci letos zatím čekají menší úrodu obilí i řepky zveřejněno 03.07.2021

Letošní sklizeň základních obilovin bude podle prvních odhadů o 7,1 procenta nižší než loni a bude činit 6,767 milionu tun. Jejich předpokládaný hektarový výnos má meziročně klesnout o šest procent. Řepky by měli zemědělci sklidit 1,072 milionu tun, meziročně o 13,9 procenta méně. Hektarový výnos řepky očekávají o 7,4 procenta nižší než loni. Podle portálu Zemědělec.cz to vyplynulo to z informací, které zveřejnil na svém webu Český statistický úřad (ČSÚ).

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení