Eurokomisař pro zemědělství couvá od tvrdého zastropování dotací zveřejněno 23.04.2019

Už od roku 2021 má platit nová evropská zemědělská politika, která zahrnuje i pravidla pro čerpání dotací z unijního rozpočtu. Evropská komise navrhuje, aby od toho data přímé dotace z hektaru, či zvířete byly zastropovány na šedesáti tisících eur pro jeden zemědělský subjekt. Česká republika společně se Slovenskem a Německem se dlouhodobě netají odporem k tomuto přístupu.

Superhrubá mzda znovu na zrušení zveřejněno 22.04.2019

Ministryně financí Alena Schillerová se znovu pokusí o zrušení takzvané superhrubé mzdy, návrh chce předložit koalici do konce června. Její návrh bude počítat i se snížením daně z příjmu z hrubé mzdy z dnešních asi 20 na 19 procent. Podle zpravodajství České televize ministryně naopak definitivně opustila plán spojovat zrušení superhrubé mzdy se zvýšením zdravotního pojištění a s rušením plateb za státní pojištěnce.

 

Ochrana vody v přírodě – to je výzva nejen pro státní orgány a samosprávu, ale především i pro celou naši veřejnost! zveřejněno 18.04.2019

Pod záštitou předsedy vlády ČR Andreje Babiše a ministra zemědělství Miroslava Tomana se ve středu v Praze uskutečnila mezinárodní konference „Ochrana vody v přírodě“, jejímiž pořadateli byl Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů (OSPZV-ASO) ve spolupráci s Agrární komorou ČR.

Konference Ochrana vody v přírodě zveřejněno 17.04.2019

Záznam z mezinárodní konference Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy - asociace svobodných odborů ČR a Agrární komory ČR na téma Ochrana vody v přírodě, uskutečněné ve středu 17. dubna 2019 od 10.00 hod., v Kaiserštejnském paláci.
 

Mezinárodní organizace práce si dnes v Praze připomněla 100 let od svého vzniku v roce 1919! zveřejněno 16.04.2019

Pod názvem Národní tripartitní konference se dnes v budově Ministerstva zahraničních věcí ČR v Černínském paláci na Hradčanech uskutečnila mezinárodní konference, organizovaná Českomoravskou konfederací odborových svazů za podpory Ministerstva práce a sociálních věcí ČR a Ministerstva zahraničních věcí ČR, která byla věnována výročí 100 let vzniku Mezinárodní organizace práce.

Paušální daň pro malé podnikatele se odkládá. Mohla by začít během roku 2020, tvrdí ministryně financí Alena Schillerová zveřejněno 15.04.2019

Zavedení jediného odvodu pro podnikatele, kteří mají obrat nižší než milion korun ročně, se odkládá. Ještě v lednu premiér Andrej  Babiš sliboval, že by živnostníci mohli tuto paušální daň – namísto současné daně z příjmu, sociálního i zdravotního pojištění – využívat od ledna 2020. Ministryně financí Alena Schillerová, podle zpravodajství České televize, nyní předpokládá, že by se tak mohlo stát v průběhu příštího roku.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení