Dopis předsedkyně zdravotnických odborů hejtmanům! zveřejněno 18.03.2021

Předsedkyně Odborového svazu zdravotnictví a sociální péče ČR (OSZSP ČR) Dagmar Žitníková se v současné neutěšené situaci v době pandemie koronaviru Covid-19 obrátila dopisem na naše hejtmany s tím, že je oslovila jako zřizovatele zdravotnické záchranné služby v krajích. V dopise hejtmanům připomněla, že právě zdravotníci mají první kontakt s lidmi, kteří onemocněli Covidem-19.

Zdravotnické odbory souhlasí s návrhem ministra zdravotnictví J. Blatného na odměny pro záchranáře, ovšem s podmínkou, že bude řešit jejich příplatky. Zároveň požadují mimořádné odměny 75.000 Kč hrubého také pro zaměstnance hygienických stanic a zdravotních ústavů! zveřejněno 18.03.2021

Odborový svaz zdravotnictví a sociální péče ČR (OSZSP ČR) souhlasí s návrhem ministra zdravotnictví Jana Blatného, aby i záchranáři obdrželi mimořádné odměny za práci při druhé vlně pandemie COVID-19 ve stejné výši jako ostatní zdravotníci, tedy 75.000 Kč hrubého, ovšem s podmínkou, že ministr bude zároveň řešit jejich příplatky. Podle tiskové zprávy zdravotnických odborů to předsedkyně OSZSP ČR Dagmar Žitníková dnes napsala ministrovi Janu Blatnému.

Potravinářská komora ČR monitorovala záchyty ve firmách, pohybují se kolem 1 % zveřejněno 18.03.2021

Potravinářská komora ČR ve spolupráci se svými členy monitorovala záchyty pozitivních osob v jednotlivých potravinářských firmách. Jak vyplynulo z dalšího dotazování, záchyty jsou v řádech jednotek procent a již stávající testování je zejména pro malé a střední velmi zatěžující. 

O budoucím vývoji na trhu práce zveřejněno 16.03.2021

Už dlouho se hovoří o nedostatku pracovních sil v naší ekonomice. Pamětníci vyprávějí, že se o něm mluvilo již v padesátých či šedesátých letech. Stejně tak i později – prostě nejsou lidi, to byla oblíbená výmluva na to, že se něco nedařilo.

Výroba v zemědělských a potravinářských podnicích pokračuje. Povinné testování odhalilo minimum pozitivních zaměstnanců zveřejněno 16.03.2021

Krátký čas na přípravu, nedostatek testovacích sad, špatná komunikace s distributory, nízká kapacita očkovacích center, problémy s cenou jednotlivých typů sad, refundace nákladů od státu, nedořešená legislativa při pozitivitě zaměstnanců a časová a finanční náročnost testování zaměstnanců. To všechno jsou problémy, se kterými se potýkají zemědělské a potravinářské podniky napříč celou Českou republikou, jak to uvádí tisková zpráva Agrární komory ČR a Potravinářské komory ČR.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení