Zemědělský svaz ČR: Situace chovatelů prasat není jednoduchá. Výkupní ceny vepřového masa jsou pod úrovní výrobních nákladů! zveřejněno 30.06.2021

Česká republika se stala nesoběstačnou v produkci vepřového masa. Výkupní ceny se po krátkém zotavení opět dostaly na podnákladové hodnoty a ke zvýšení soběstačnosti nepomáhá ani komplikované stavební řízení při snaze o vybudování nových stájí. Proto také Zemědělský svaz ČR k tomuto tématu uspořádal 29. června 2021 výjezdní tiskovou konferenci na území jihozápadní Moravy, konkrétně v obci Písečné na Jindřichohradecku, a která byla spojena s prohlídkou nedaleké moderní stáje určené pro chov prasat.

Čeští zemědělci mezi sebou vybírají peníze, které pošlou na pomoc jižní Moravě zveřejněno 30.06.2021

Agrární komora ČR a Zemědělský svaz ČR organizují finanční sbírku na pomoc obyvatelům jižní Moravy, která se nyní potýká s následky ničivého tornáda. Vybrané peníze budou poslány obcím, jež zasáhla živelní pohroma nejvíce. Současně zemědělci pomáhají při odklízení trosek nebo posílají stavební materiál, nabízejí potraviny či ubytování.

ČSSD chce upravit důchodový systém. ANO a části opozice se návrh nelíbí zveřejněno 28.06.2021

ČSSD navrhla úpravy penzijního systému, a to formou pozměňovacích návrhů k předloze, která navyšuje důchody o dalších tři sta korun nad rámec zákonné valorizace. Podle zpravodajství České televize se sociální demokraté ale na změnách nedohodli se svým větším koaličním partnerem, hnutím ANO. Záměr přitom kritizuje i část opozice.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení