Jak a kam nahlásit pracovní úraz zveřejněno 20.12.2022

Pracovním úrazem je poškození zdraví nebo smrt zaměstnance, došlo-li k nim nezávisle na jeho vůli krátkodobým, náhlým a násilným působením zevních vlivů při plnění pracovních úkolů nebo v přímé souvislosti s ním. Každý pracovní úraz či drobné poranění vždy a bez zbytečného odkladu zapište do knihy úrazů.

Průzkum AK ČR: Zemědělcům se letos zvýšily náklady o desítky procent a zavedli úsporná opatření zveřejněno 20.12.2022

Tisková zpráva 19. 12. 2022 – Zemědělským podnikům se v letošním roce zvýšily náklady o desítky procent, přičemž růst nastal u všech hlavních nákladových položek jako energie, pohonné hmoty, umělá hnojiva, krmiva pro hospodářská zvířata, pachtovné i v oblasti mezd. Vyplývá to z průzkumu Agrární komory České republiky, který probíhal v letošním listopadu a zapojilo se do něj 174 podniků. Kvůli vysokým nákladům se zhoršila rentabilita domácí zemědělské prvovýroby a v příštím roce lze očekávat pokračování tohoto trendu.

Růst nákladů převýšil navýšení tržeb zemědělství zveřejněno 19.12.2022

Zemědělský svaz ČR očekává, že v letošním roce se zvýší hodnota produkce českého zemědělství. Toto zvýšení je dosaženo růstem cen některých zemědělských komodit především ve druhém čtvrtletí tohoto roku a růstem hodnoty zásob, především krmiv a hnojiv. Naopak dochází k výraznému růstu nákladů.

Nestavme zemědělce do pozice zločinců a vyděračů, odmítá nařčení z enormních zisků Agrární komora ČR zveřejněno 15.12.2022

Kdo může za zdražování cen potravin: potravináři, obchodníci, nebo někdo jiný? V pořadu „Pro a proti“ Českého rozhlasu o tom besedovali viceprezident Agrární komory Václav Hlaváček, který vidí příčiny na straně obchodníků, a viceprezident Svazu obchodu a cestovního ruchu Pavel Mikoška, který věří, že na vině je celý dodavatelský řetězec, ale o velkých ziscích prý mluvit nelze.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení