Tripartita jednala o exportní strategii, učňovském školství, celoživotním vzdělávání a situaci v zemědělství zveřejněno 17.01.2023

Exportní strategie ČR, dopady současné energetické situace a ekologické legislativy EU na zemědělství, partnerský model řízení systému celoživotního učení, perspektiva a vize vzdělávání stavebních řemesel do roku 2030, dále příprava kurzarbeitu a novela zákoníku práce – to byly hlavní body programu jednání zástupců vlády, zaměstnavatelů a odborů na jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR neboli tripartity, které se uskutečnilo v pondělí 16. ledna 2023 na Úřadu vlády ČR v Praze.

Chudnout budeme i letos. Reálné mzdy se budou propadat, životní úroveň se zhorší zveřejněno 16.01.2023

Češi mohou letos očekávat další propad reálných mezd a s tím spojené snížení životní úrovně. Podle CNN Prima NEWS firmy u nás totiž budou letos přidávat méně, než bude, podle očekávání, průměrná inflace. Domácnosti přitom v roce 2022 zchudly nejvíce v historii a pokles mezd se zastavil až na deseti procentech. Lidé si tak i letos koupí méně zboží a služeb, než byli zvyklí v minulosti.

Tripartita jedná o zemědělství zveřejněno 16.01.2023

Dnešní jednání „tripartity“ se, podle vyjádření Zemědělského svazu ČR zaměří na dopady energetické situace a ekologické legislativy EU na české zemědělství. Zemědělský svaz ČR, který zastupuje zaměstnavatele v zemědělství, se jednání tripartity účastní a chce upozornit na množství požadavků a úkolů ze strany státu a Evropské unie, které jsou v mnoha případech v rozporu. Poukazuje také na skutečnost, že zcela chybí analýza dopadů na české zemědělství a produkci potravin. Reálně tedy nikdo netuší, co chystané změny v praxi přinesou.

Významné aktivity Zemědělského svazu ČR zveřejněno 12.01.2023

Zhodnocení uplynulého roku 2022 v českém zemědělství a seznámení se s úkoly pro rok 2023 pro české, produkční zemědělce – to bylo hlavní téma neformální tiskové konference Zemědělského svazu ČR (ZS ČR), která se uskutečnila v úterý 10. ledna 2023 v Praze. Nicméně, kromě tohoto hlavního tématu, na konferenci zaznělo, že Zemědělský svaz ČR vyvíjí další aktivity. Odborní pracovníci ZS ČR je přítomným novinářům postupně představili.

Martin Pýcha: Rok 2022 byl rokem nejistoty! Čeští zemědělci budou mít nejnižší přímou platbu v celé EU! zveřejněno 11.01.2023

Rok 2022 byl, pro české produkční zemědělce, rokem nejistoty! Prohlásil to předseda Zemědělského svazu ČR (ZS ČR) Martin Pýcha v úterý na Snídani s novináři, na neformální tiskové konferenci Zemědělského svazu ČR, na jejímž programu bylo zhodnotit průběh a výsledky roku 2022 a zároveň představit úkoly, které na české produkční zemědělce čekají v roce 2023.

Bohumír Dufek: Prohlášení - nesouhlas s prohlášením prezidentského kandidáta Josefa Středuly zveřejněno 11.01.2023

Cítím potřebu vyjádřit nesouhlas s prohlášením prezidentského kandidáta Josefa Středuly, současného předsedy ČMKOS, které učinil na superdebatě všech prezidentských kandidátů organizované Českou televizí, kdy prohlásil, že odstupuje ze své kandidatury na prezidenta a vyzval své odborové podporovatele, aby dali svůj hlas Danuši Nerudové, stejně jak to učiní i on.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení