Stát bude hradit veškeré náklady na zabezpečení chovů hospodářských zvířat proti dravcům a šelmám! zveřejněno 12.05.2019

Vyplácení 100% dotace schválila České republice v těchto dnech Evropská komise. Změnu pravidel musí ještě v červnu formálně potvrdit monitorovací výbor Operačního programu Životní prostředí. Veškeré žádosti o hrazení preventivních opatření na zabezpečení chovů hospodářských zvířat proti vlkům, medvědům, rysům a jestřábům budou mít po aktualizaci pravidel nárok na stoprocentní výši podpory. Uvedla to v pátek 10. května Agentura ochrany Agentura ochrany přírody a krajiny (AOPK) ČR.

České zemědělství a venkov na prahu nových výzev! zveřejněno 10.05.2019

Za účasti místopředsedkyně vlády ČR a ministryně financí Aleny Schillerové a ministra zemědělství Miroslava Tomana se v neděli 12. května v areálu Veletrhů Brno, u příležitosti zahájení komplexu veletrhů Animal Tech, Národní výstavy hospodářských zvířat a Národní výstavy myslivosti, uskuteční XXVII. sněm Agrární komory (AK) ČR.

Předsednictví ČR ve skupině V4: Prioritou je odstranění dvojí kvality potravin zveřejněno 10.05.2019

Zamezení rozdílné kvality potravin na různých trzích, nová Společná zemědělská politika a ochrana lesů budou prioritami Ministerstva zemědělství (MZe) v rámci českého předsednictví Visegrádské skupině. Česká republika se jej na jeden rok ujme 1. července. Priority předsednictví představila ve čtvrtek 9. Května česká delegace na rozšířeném zasedání zemí Visegrádské skupiny ve Staré Lesné na Slovensku.

Ministerstvo zemědělství chce vyhradit dalších 49 lokalit pro stavby proti suchu zveřejněno 07.05.2019

Stát by si mohl vyhradit 49 nových míst pro stavby vodních děl a hospodaření s vodou. Navrhuje to ministerstvo zemědělství. Podle zpravodajství České televize o tom jednala v úterý Národní koalice pro boj se suchem. Zazněly přísliby miliardových investic, mimo jiné půjdou na přivaděče vody v nejpostiženějších oblastech.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení