Česká republika stále zvažuje zákaz dovozů hovězího z Polska. Jde totiž o opakované selhání! zveřejněno 04.02.2019

„V případě dodávek hovězího masa z problémových jatek jde o opakované selhání polské strany,“ řekl po jednání s polskou velvyslankyní Barbarou Ćwiorovou ministr zemědělství Miroslav Toman (za ČSSD), jak ve svém zpravodajství uvedla Česká televize. Podle této zprávy Česká republika stále zvažuje zákaz dovozu hovězího masa z Polska. Zpoždění o informování o problémech s polskou výrobou podle ministra podkopává důvěru u veškeré polské potravinářské produkce.

Boj proti nezákonným nenávistným projevům online – kodex chování EU zajišťuje rychlou reakci zveřejněno 04.02.2019

Čtvrté hodnocení kodexu chování EU ukazuje, že tato iniciativa Komise přináší úspěšné výsledky.

Společnosti působící v odvětví informačních technologií v současnosti zanalyzují 89 % označeného obsahu do 24 hodin a odstraní 72 % obsahu, který je vyhodnocen jako nezákonné nenávistné projevy online, ve srovnání s 40 %, resp. 28 % v porovnání s rokem 2016, kdy byl kodex poprvé použit. Společnosti však musí zlepšit svou zpětnou vazbu pro uživatele.

Kontaminované maso z Polska? Tepelná úprava nic neřeší, varuje potravinářská inspekce zveřejněno 03.02.2019

Problematické maso z Polska se dostalo i do Česka. Zhruba tři sta kilogramů z polských jatek podle ředitele Státní veterinární správy (SVS) Zbyňka Semeráda sice nemusí být závadné, ale i přesto je třeba se mít na pozoru. Pro Lidovky.cz to uvedl tiskový mluvčí Státní zemědělské a potravinářské inspekce Pavel Kopřiva.
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení