Budoucí vláda chce zachovat současný systém zvyšování důchodů zveřejněno 15.11.2021

Důchodci by mohli dostat kvůli rychlému zdražování mimořádně přidáno, a to zřejmě od června v průměru 650 až 730 korun měsíčně. Se zachováním současného způsobu zvyšování důchodů počítá ve své koaliční smlouvě i budoucí vláda Petra Fialy (ODS). Kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura (ODS) pro Českou televizi řekl, že vláda bude muset peníze na mimořádný růst penzí najít i přes plánované rozpočtové škrty. Od ledna navíc dostanou penzisté bez ohledu na současnou inflaci přidáno v průměru 805 korun měsíčně.

Minimální mzda 2022: Pro některé až 32 400 Kč měsíčně zveřejněno 15.11.2021

Vláda navrhla novou úroveň minimální mzdy a minimální úrovně zaručených mezd podle náročnosti práce. V tabulkově nejnáročnějších profesích bude nejnižší zaručená mzda příští rok ve výši 32 400 Kč měsíčně.

Pravda o obchodních řetězcích zveřejněno 15.11.2021

Dne 18. října 2021 byl předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek hostem televizní debaty na CNN Prima NEWS „Jak volí vaše peněženka“, kde debatoval s Tomášem Prouzou, prezidentem Svazu obchodu a cestovního ruchu ČR a ekonomkou Helenou Horskou. Diskuse se soustředila hlavně na zdražování na všech frontách. Předseda ASO Bohumír Dufek se kromě jiného kriticky vyjádřil zejména k problematické činnosti obchodních řetězců.

Evropská komise očekává pokles růstu ekonomiky. Za vinu ho dává koronaviru i hrozící inflaci zveřejněno 14.11.2021

Země Evropské unie čeká pokles růstu hrubého domácího produktu. Důvodem jsou podle Evropské komise nedostatek materiálů, logistické problémy, riziko inflace a komplikace spojené s epidemií covid-19. Roli v poklesu podle ní hraje i míra proočkovanosti. Česká ekonomika měla podle ministerstva financí původně růst o 3,2 procenta, nyní se však očekávání snížilo na 2,5 procenta.

Plán zrušit EET podnikatelé vítají. Zbytečné náklady pro stát i pro plátce, tvrdí. Odbory jsou proti zrušení EET! zveřejněno 12.11.2021

Řemeslníci, kadeřnice nebo daňoví poradci. Půl milionu podnikatelů se podle plánů vlády Andreje Babiše (ANO) mělo od ledna 2023 zapojit do třetí a čtvrté vlny elektronické evidence tržeb (EET). Jenže ta pravděpodobně vůbec nepřijde, nově vznikající vláda Petra Fialy (ODS) plánuje EET zrušit. Podle zpravodajství CNN Prima NEWS oslovení podnikatelé tento postup vítají.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení