Pět týdnů dovolené nabízí zatím jen některé firmy, k paušálnímu zavedení se objevil další návrh zveřejněno 04.04.2021

KSČM se, podle zpravodajství České televize, v těchto dnech rozhoduje o další toleranci menšinové vlády. Vadí ji například i to, že zatím neprošel návrh na zavedení pětitýdenní dovolené. Ten sice vládní strany, to je hnutí ANO a ČSSD, slíbily podpořit, ale část politické opozice chce ale toto jednání Sněmovny blokovat. KSČM proto chce iniciovat svolání její mimořádné schůze s tímto programem. Návrh na pětitýdenní dovolenou mezitím předložili i poslanci ČSSD.

Národní plán obnovy se finalizuje. České republice má přinést přes 170 miliard z fondu Evropské unie zveřejněno 04.04.2021

Přípravy takzvaného Národního plánu obnovy jsou v závěrečné fázi. Má být podkladem pro čerpání zhruba 172 miliard korun z fondu Evropské unie. Peníze mají pomoci ekonomice po koronavirové krizi. Dalších zhruba 400 miliard bude možné čerpat prostřednictvím půjček. Mantinely pro využití peněz jsou dané – projekty se mají zaměřit na rozvoj strategických oblastí, třeba přechod na zelenou elektřinu, digitalizaci nebo vzdělávání. Část opozice kritizuje vládu, že přípravy podcenila. Podle zpravodajství České televize to ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) odmítá.

Strategie bezpečnosti potravin do roku 2030: posílení bezpečnosti i kontrolního systému, vzdělávání spotřebitelů a otázky výživy zveřejněno 31.03.2021

Čtyři hlavní cíle obsahuje Strategie bezpečnosti potravin a výživy 2030, kterou vypracovala ministerstva zemědělství a zdravotnictví. Patří k nim zamezení rizik, která plynou z konzumace potravin, udržení a posílení kontroly bezpečnosti potravin, další vzdělávání spotřebitelů a otázky výživy. Podle tiskové zprávy ministerstva zemědělství materiál v pondělí schválila vláda.

Státní dluh by měl v roce 2023 překonat tři biliony zveřejněno 30.03.2021

Státní dluh by měl letos překonat hranici 2,5 bilionu a v roce 2023 tří bilionů korun. Během let 2021 až 2023 by tak měl stoupnout zhruba o jeden bilion korun. Podle zpravodajství České televize to vyplývá z informační brožury ministerstva financí Státní rozpočet v kostce.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení