Kolektivní vyjednávání jako forma sociálního dialogu.

Co je to sociální dialog? Neexistuje jeho oficiální definice, ale nejčastěji se sociální dialog označuje jako trvalý proces zahrnující dílčí jednání a konzultace mezi stranami (zástupci vlády, zaměstnavateli a zaměstnanci) v otázkách společných zájmů týkajících se ekonomické a sociální politiky na různých úrovních. 

Dotazník EK: Modernizace a zjednodušení společné zemědělské politiky (SZP)

Evropská komise zahájila veřejnou diskusi o budoucí podobě Společné zemědělské politiky po roce 2020. Evropská komsie připravila dotazník obsahující 34 otázeka jejich zodpovězením získá názor široké veřejnosti na budoucí podobu zemědělství.

Výzva OSPZV-ASO ČR k vyplnění dotazníku

Modernizace a zjednodušení společné zemědělské politiky (SZP) - dotazník

Elektronický dotazník naleznete na adrese: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/FutureCAP

 

Jak efektivně vyjednávat

"Jak efektivně vyjednávat"
v rámci projektu „Posilování sociálního dialogu zvyšováním úrovně kolektivního vyjednávání zástupců zaměstnanců a zaměstnavatelů v zemědělství“, registrační číslo projektu CZ.1.04/1.1.01/B9.00010, 
financovaného z ESF prostřednictvím OP LZZ a státního rozpočtu ČR byla vytvořena multimediální příručka: 


http://vyjednavani.vokracko.cz/index.html

Informace ze zahraniční cesty ve dnech 1.-2.9.2014 do Maďarska

Za účelem přenosu zkušeností a dobré praxe ze zahraničí v rámci projektu „Posilování sociálního dialogu zvyšováním úrovně kolektivního vyjednávání zástupců zaměstnanců a zaměstnavatelů v zemědělství, zástupci OSPZV-ASO ČR navštívili partnerskou odborovou organizaci  MÉDOSZ (Odborový svaz pracovníků zemědělství, potravinářství a vodního hospodářství) v Maďarsku. 

Informace ze zahraniční cesty ve dnech 1.-2.9.2014 do Maďarska soubor ke stažení

Informace ze zahraniční cesty dnech 23. – 24. 2. 2015 do Maďarska

Hlavním cílem zahraniční cesty bylo především získání praktických zkušeností z oblasti sociálního dialogu mezi zástupci zaměstnanců a zaměstnavatelů v zemích EU v odvětví zemědělství, dále také předání zkušeností s parametry minimální mzdy a dopady nové Společné zemědělské politiky.

V rámci zahraniční cesty jsme navštívili zaměstnavatelskou organizaci MOSZ, která zastupuje zájmy zemědělců a zemědělských družstev, a která společně s odborovou organizací MEDÓSZ v Maďarsku uzavírá kolektivní smlouvu pro sektor v zemědělství. 

Informace ze zahraniční cesty dnech 23. – 24. 2. 2015 do Maďarska soubor ke stažení

Informace ze zahraniční cesty dnech 18. – 19. 8 2014 do Finska

Zahraniční cesta byla uskutečněna v rámci klíčové aktivity 06 – přenos zkušeností a dobré praxe ze zahraničí a jejím hlavním cílem bylo získání praktických zkušeností z oblasti sociálního dialogu mezi zástupci zaměstnanců a zaměstnavatelů v zemích EU v odvětví zemědělství, a dále také projednání dopadů nové Společné zemědělské politiky a parametrů minimální mzdy.

Během této cesty jsme navštívili organizaci MTA, která zastupuje zaměstnavatele v sektoru zemědělství, zahradnictví, péče o zeleň, chovu kožešinových zvířat a lesnictví ve Finsku.

Informace ze zahraniční cesty dnech 18. – 19. 8 2014 do Finska soubor ke stažení

  • 1
  • 2
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení

Informace pro organizace zaměstnavatelů a odborové organizace

  • Zveřejněno: 26.07.2024
Předsednictvo Rady hospodářské a sociální dohody ČR na svém 173. jednání, které se konalo dne 16. července 2024 na Úřadu vlády, mj. schválilo „Priority prevence rizik vzniku poškození zdraví zaměstnanců následkem pracovního úrazu nebo nemoci z povolání pro rok 2025“ k naplnění ustanovení § 320a písm. b) zákoníku práce.

Stát zvýší dotaci na agrolesnictví, zájem je enormní

  • Zveřejněno: 26.07.2024
Zemědělci vysazují stromy, protože nabízejí stín i útočiště pro zvířata, fungují jako větrolam a navíc nesou ovoce nebo se po čase dají prodat na dříví. Hlavně však mohou na vysazování stromů na polích získat dotace. Zájem o ně ministerstvo zemědělství překvapil. iDNES