Kolektivní vyjednávání jako forma sociálního dialogu.

Co je to sociální dialog? Neexistuje jeho oficiální definice, ale nejčastěji se sociální dialog označuje jako trvalý proces zahrnující dílčí jednání a konzultace mezi stranami (zástupci vlády, zaměstnavateli a zaměstnanci) v otázkách společných zájmů týkajících se ekonomické a sociální politiky na různých úrovních. 

Dotazník EK: Modernizace a zjednodušení společné zemědělské politiky (SZP)

Evropská komise zahájila veřejnou diskusi o budoucí podobě Společné zemědělské politiky po roce 2020. Evropská komsie připravila dotazník obsahující 34 otázeka jejich zodpovězením získá názor široké veřejnosti na budoucí podobu zemědělství.

Výzva OSPZV-ASO ČR k vyplnění dotazníku

Modernizace a zjednodušení společné zemědělské politiky (SZP) - dotazník

Elektronický dotazník naleznete na adrese: https://ec.europa.eu/eusurvey/runner/FutureCAP

 

Jak efektivně vyjednávat

"Jak efektivně vyjednávat"
v rámci projektu „Posilování sociálního dialogu zvyšováním úrovně kolektivního vyjednávání zástupců zaměstnanců a zaměstnavatelů v zemědělství“, registrační číslo projektu CZ.1.04/1.1.01/B9.00010, 
financovaného z ESF prostřednictvím OP LZZ a státního rozpočtu ČR byla vytvořena multimediální příručka: 


http://vyjednavani.vokracko.cz/index.html

Informace ze zahraniční cesty ve dnech 1.-2.9.2014 do Maďarska

Za účelem přenosu zkušeností a dobré praxe ze zahraničí v rámci projektu „Posilování sociálního dialogu zvyšováním úrovně kolektivního vyjednávání zástupců zaměstnanců a zaměstnavatelů v zemědělství, zástupci OSPZV-ASO ČR navštívili partnerskou odborovou organizaci  MÉDOSZ (Odborový svaz pracovníků zemědělství, potravinářství a vodního hospodářství) v Maďarsku. 

Informace ze zahraniční cesty ve dnech 1.-2.9.2014 do Maďarska soubor ke stažení

Informace ze zahraniční cesty dnech 23. – 24. 2. 2015 do Maďarska

Hlavním cílem zahraniční cesty bylo především získání praktických zkušeností z oblasti sociálního dialogu mezi zástupci zaměstnanců a zaměstnavatelů v zemích EU v odvětví zemědělství, dále také předání zkušeností s parametry minimální mzdy a dopady nové Společné zemědělské politiky.

V rámci zahraniční cesty jsme navštívili zaměstnavatelskou organizaci MOSZ, která zastupuje zájmy zemědělců a zemědělských družstev, a která společně s odborovou organizací MEDÓSZ v Maďarsku uzavírá kolektivní smlouvu pro sektor v zemědělství. 

Informace ze zahraniční cesty dnech 23. – 24. 2. 2015 do Maďarska soubor ke stažení

Informace ze zahraniční cesty dnech 18. – 19. 8 2014 do Finska

Zahraniční cesta byla uskutečněna v rámci klíčové aktivity 06 – přenos zkušeností a dobré praxe ze zahraničí a jejím hlavním cílem bylo získání praktických zkušeností z oblasti sociálního dialogu mezi zástupci zaměstnanců a zaměstnavatelů v zemích EU v odvětví zemědělství, a dále také projednání dopadů nové Společné zemědělské politiky a parametrů minimální mzdy.

Během této cesty jsme navštívili organizaci MTA, která zastupuje zaměstnavatele v sektoru zemědělství, zahradnictví, péče o zeleň, chovu kožešinových zvířat a lesnictví ve Finsku.

Informace ze zahraniční cesty dnech 18. – 19. 8 2014 do Finska soubor ke stažení

  • 1
  • 2
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení

Zemědělský svaz: Rozhodnutí Ústavního soudu respektujeme, o spravedlivém nastavení veřejné podpory musíme dál jednat s politiky

  • Zveřejněno: 02.04.2025

Zemědělský svaz ČR bere rozhodnutí Ústavního soudu, kterým ve středu 2. 4.2025 zamítl návrh na zrušení současného nastavení redistributivní platby, na vědomí a respektuje jej. Veřejná debata kolem ústavní stížnosti alespoň přispěla k otevření potřebné politické diskuse o spravedlivějším nastavení přímé podpory zemědělců.

Šéfka drůbežářů: Bojíme se dovozu kuřat z Ameriky, ošetřují je chlorem, my nesmíme

  • Zveřejněno: 07.04.2025
Lidé stále méně kupují celá kuřata, trendem jsou polotovary nebo trhaná kuřecí masa, říká nová ředitelka Sdružení drůbežářských podniků Zuzana Slámová. Organizace stále řeší jednodušší nabírání zahraničních pracovníků, měli by pracovat po vyřízení v daném podniku alespoň rok, v současnosti jde o poloviční dobu, přeje si. iDNES

Hospodářský výsledek zemědělství se propadl o téměř 30 %, hlásí Zemědělský svaz ČR a potvrzuje špatné vyhlídky odvětví

  • Zveřejněno: 10.04.2025

Podle finálních výsledků interního šetření Zemědělského svazu ČR po uzavření účetního roku 2024 dosáhly zemědělské podniky v loňském roce průměrného čistého zisku 1 295 korun na hektar, což je o 28 % méně než v předchozím roce. Přepočteno na celý obor zemědělství to činí 4,5 mld. Kč, oproti 6,3 miliardám o rok dříve. V průměru si tak každý podnikatelský subjekt bez ohledu na velikost či počet hektarů v roce 2024 vydělal pouhých 151.276 korun.