Startuje program na podporu podnikatelů Covid 2021, připraveno je šest miliard korun zveřejněno 12.04.2021

Podnikatelé mohou od pondělní deváté hodiny ranní začít žádat o podporu z nového programu Covid 2021. Získat budou moci příspěvek 500 korun na zaměstnance na den za dobu od 11. ledna do 31. března. Podmínkou vstupu do programu je propad tržeb za leden až březen alespoň ve výši padesáti procent proti stejnému období loňského, nebo předloňského roku.

Tripartita řešila stav epidemické situace a podporu ekonomiky zveřejněno 12.04.2021

Zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů se v pondělí 12. dubna 2021 sešli prostřednictvím videokonference na jednání tripartity. Sociální partneři diskutovali programy na podporu regionů, zaměstnavatelů i zaměstnanců, velké dopravní stavby, řešení kůrovcové kalamity, dopady Zelené dohody pro Evropu nebo aktuální stav epidemické situace.

Odbory a zaměstnavatelé vyzvali vládu, aby prodloužila Antivirus do konce června zveřejněno 12.04.2021

Odbory a zaměstnavatelé vyzvali vládu, aby prodloužila Antivirus do konce června, řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula na tiskové konferenci po jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR neboli tripartity. Podle ministra průmyslu, obchodu a dopravy Karla Havlíčka (za ANO) je na případném prodloužení shoda. Během dnešního zasedání tripartity zástupci vlády, odborů a zaměstnavatelů jednali o dalším postupu a opatřeních v covidové epidemii.

Nejméně 300 miliard, odhaduje Schillerová deficit na rok 2022. Víc peněz chce armáda i školství zveřejněno 11.04.2021

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) by ráda udržela schodek státního rozpočtu v roce 2022 pod 400 miliardami. I tak půjde zřejmě o druhý nejhorší deficit v historii České republiky. Ministerstvo financi právě pracuje na první verzi, Vláda ji projedná v červnu. K prioritám patří další přidávání důchodcům i učitelům, víc peněz do zdravotnictví i na obranu. Výrazné úspory, po nichž volá opozice, vláda nechystá.

Skláři i výrobci bižuterie skomírají. Covid dopadl hlavně na malé firmy zveřejněno 10.04.2021

Liberecký kraj je regionem, který se proslavil například sklářstvím nebo výrobou šperků na Jablonecku, a i na tato odvětví měla velký dopad současná koronavirová krize. Například výrobci bižuterie zatím ale ve velkém propouštět nemuseli, hlavně díky velkým zahraničním e-shopům. Ke kraji ale neodmyslitelně patří také automobilový průmysl nebo cestovní ruch, a ten už byl poznamenaný významněji. Proto se Česká televize v pátek věnoval ekonomickým dopadům pandemie koronaviru v Libereckém kraji.

Green Deal k nezaplacení, zatáhneme ho v cenách jídla? zveřejněno 09.04.2021

Koncem března se uskutečnila online konference pořádaná visegrádským fondem na téma Zelená dohoda (Green Deal) pro Evropu. Zúčastnil se jí i prezident Agrární komory ČR Jan Doležal, který ji posléze v mediálním prostoru zhodnotil. Podle něho americké ministerstvo zemědělství zde prezentovalo závěry své vlastní dopadové studie přijetí dohody v sektoru zemědělství. A je důležité připomenout, že Evropská komise, přestože k tomu byla členskými státy několikrát vyzvána, dopadovou studii odmítá.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení