Začalo vyjednávání o daňovém balíčku se Senátem. Premiér Andrej Babiš navrhl kompenzace pro obce a kraje zveřejněno 26.11.2020

V rámci Senátu začalo ve středu hledání kompromisu, jak má vypadat daňový balíček chystaný pro příští rok. S předsedy některých klubů už jednal vicepremiér a ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Podle něj Senát bude balíček schvalovat nejdříve 10. prosince. Premiér Andrej Babiš (ANO) a ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) pak jednali se předsedou Senátu Milošem Vystrčilem (ODS) a zástupci senátních klubů. Andrej Babiš navrhl Senátu zrušit vyšší slevu na poplatníka a nechat sazby 15 a 23 procent. Novinkou je, že zároveň navrhl poslat obcím a krajům 20 miliard za výpadek příjmů.

Bohumír Dufek předseda ASO hostem pořadu ČT1 Máte slovo s M. Jílkovou na téma Umělá zaměstnanost dne 26. 11. 2020 od 21.25 hod. zveřejněno 25.11.2020

Bohumír Dufek předseda ASO hostem pořadu ČT1 Máte slovo s M. Jílkovou na téma Umělá zaměstnanost dne 26. 11. 2020 od 21.25 hod.

Témata diskuse: Má stát dotovat omezené a zavřené provozy? Udržuje tím umělou zaměstnanost a prodlužuje agonii? Mají se lidé z pohostinství, služeb rekvalifikovat? Přesunout se do fabrik? 

Potravinářská komora ČR: Dodržování Českých cechovních norem zaručuje vysokou kvalitu vyrobených potravin! zveřejněno 23.11.2020

Pod názvem „České cechovní normy – kvalita potravin“ se nedávno uskutečnil seminář, který zorganizovala Potravinářská komora ČR a Česká technologická platforma pro potraviny. Cílem tohoto semináře, který se uskutečnil prostřednictvím videokonference, bylo seznámit jeho účastníky s nejnovějšími poznatky potravinářských odborníků o tom, jak se v posledních dvou letech v České republice uplatňuje systém Českých cechovních norem (ČCN), které v současné době de facto nahrazují bývalé Československé státní normy.

Ministerstva práce a financí se shodla na zvýšení přídavků na děti o 26 procent zveřejněno 22.11.2020

Ministerstvo práce a sociálních věcí a ministerstvo financí se shodly na zvýšení přídavků na děti o 26 procent. Dohoda ale už není na tom, kolik rodin by mělo od ledna mít na dávku nárok. Zatímco resort práce navrhuje, aby ji nově pobíralo místo zhruba 240 tisíc až 590 tisíc dětí, podle resortu financí by se pravidla pro získání měnit neměla. Podle zpravodajství České televize to vyplývá z podkladů k vládní novele o sociální podpoře, o které rozhodne vláda a poté ji musí schválit parlament a podepsat prezident.

Daňový balíček bude nutit kraje ke škrtům. Hejtmani ale věří, že ještě domluví kompenzace zveřejněno 21.11.2020

Představitelé krajů mají obavy z dopadu schválených daňových změn na krajské rozpočty. S vládou proto chtějí hejtmani jednat o kompenzacích pro samosprávy. Poslanecká sněmovna v noci na pátek schválila daňový balíček, který mimo jiné zrušil superhrubou mzdu a zavedl u daně z příjmů fyzických osob sazby 15 procent a 23 procent z hrubé mzdy.

Prohlášení Asociace samostatných odborů ke snížení daní z příjmu na 15 a 23 procent zveřejněno 20.11.2020

Poslanecká sněmovna PČR v pátek 20. listopadu 2020, dvě hodiny po půlnoci, na svém zasedání v rámci daňového balíčku schválila návrh premiéra Andreje Babiše na zrušení superhrubé mzdy a snížení daní z příjmu na 15 procent a 23 procent, a to pro ty zaměstnance, jejichž příjem činí více než 139.000 Kč měsíčně. Asociace samostatných odborů o tomto rozhodnutí Poslanecké sněmovny přirozeně a objektivně informovala na svých webech s tím, že v naší zprávě, kdy jsme citovali zpravodajství České televize, jsme uvedli, které politické strany - zrušení superhrubé mzdy a snížení daní zaměstnancům na 15 % a 23 % - odsouhlasily, a které byly proti.
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení