Tlak na zemědělce sílí zveřejněno 24.06.2019

„Je jasné, že nová Společná zemědělská politika (SZP) nebude hotova dle původního harmonogramu a již nyní se připravují pravidla pro přechodné období, které by mělo trvat 2 až 3 roky. Během přechodného období by mělo platit stávající nastavení SZP EU,“ prohlásil ve čtvrtek 20. Června na zasedání Výboru Zemědělského svazu ČR předseda této organizace Martin Pýcha.

Návrh rozpočtu: V zemědělství škrty o 1,4 miliardy korun! zveřejněno 21.06.2019

Výdaje ministerstva zemědělství by měly příští rok proti letošku klesnout o 5,7 procenta, tedy o 1,38 miliardy korun na 23 miliard korun. V následujících dvou letech by měly být ještě o miliardu nižší. Počítá s tím ministerstvo financí v prvním návrhu státního rozpočtu pro příští rok, jak o tom ve čtvrtek informoval portál Zemědělec. Podle vyjádření mluvčího ministerstva zemědělství Vojtěcha Bílého, ministerstvo zemědělství chce s ministerstvem financí o výši výdajů ještě jednat s tím, že případné snížení provozních výdajů chce projednat s podřízenými a příspěvkovými organizacemi.

Ministr Miroslav Toman: Prioritní je ochrana spotřebitelů, boj se suchem a kůrovcem! zveřejněno 20.06.2019

Ochrana českých spotřebitelů před nekvalitním masem z dovozu i dvojí kvalitou potravin, budování nových rybníků a dalších prvků, které pomáhají řešit nedostatek vody v krajině, boj s kůrovcovou kalamitou v lesích nebo úspěšně zvládnutá nákaza afrického moru prasat. Takové jsou základní úkoly, které v prvním roce této vlády řešil z pozice ministra zemědělství Miroslav Toman. Uvádí to středeční tisková zpráva ministerstva zemědělství.

Digitalizace Evropy pomalu pokračuje zveřejněno 19.06.2019

Evropská komise každým rokem vydává tzv. index digitální ekonomiky a společnosti (DESI), což je index, který shrnuje vývoj indikátorů vztahujících se k digitální výkonnosti členských států a sleduje jejich progres, co se týče zvyšování digitální konkurenceschopnosti. DESI se skládá z celkem pěti indikátorů, jimž jsou konektivita, lidský kapitál, využívání internetových služeb, integrace digitálních technologií a digitální veřejné služby.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení