Zajímavé výsledky únorového zasedání agrárních komor skupiny zemí V4 zveřejněno 14.02.2019

Zástupci Slovenské polnohospodářské a potravinářské komory (SPPK), Národní polnohospodářské komory v Polsku (KRIR), Maďarské polnohospodářské komory (NAK) a Agrární komory ČR (AK ČR) se 6. února setkali na 71. společném zasedání agrárních komor Visegrádské čtyřky v maďarském městě Veszprém, aby diskutovali o nejpalčivějších otázkách v agropotravinářském sektoru.

Potravinářská komora ČR: Konzumace energetických nápojů ovlivňuje chování a zdraví dětí a mladistvých! zveřejněno 12.02.2019

Aktuální dění v Evropském parlamentu v souvislosti s připravovaným zákazem dvojí kvality potravin, dále výsledky mezinárodní studie o tom, že konzumace energetických nápojů ovlivňuje chování a zdraví dětí a mladistvých a několik užitečných informací v oblasti testování potravin – to byly hlavní body úterní tiskové konference Potravinářské komory ČR.

Potravinářská inspekce zjistila v restauracích tři případy klamání spotřebitele o původu hovězího masa a desítky případů absence nabývacích dokladů zveřejněno 12.02.2019

Od propuknutí kauzy s nevyhovujícím hovězím polským masem se Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) intenzivně věnuje kontrolám této komodity v obchodní síti i v provozovnách společného stravování (restaurace, bistra), kde mimo jiné ověřuje zejména pravdivost deklarovaných údajů o původu masa i korektní způsob uvádění informací pro spotřebitele.

Bohumír Dufek a Jan Wiesner dne 10.2.2019 v pořadu Rozhovory, komentáře Českého rozhlasu Plus zveřejněno 11.02.2019

Pořad Hlavní zprávy - rozhovory, komentáře si můžete přehrát na webové stránce Radiožurnálu (Diskuze začíná v 12:10).
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení