Zdravotnictví dostane příští rok o 4,9 miliardy korun víc. Premiér Andrej Babiš to oznámil po jednání s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem zveřejněno 12.10.2019

Premiér Andrej Babiš (ANO) se s předsedou KSČM Vojtěchem Filipem se domluvil na tom, že do zdravotnictví prostřednictvím úhradové vyhlášky půjde dalších 4,9 miliard korun. Babiš dosud úhradovou vyhlášku otevírat odmítal, v pátek ale změny připustil. Platí i původní závazek rozdělit z rezerv pojišťoven dalších šest miliard, takže v rozpočtu přibude zhruba 10,8 miliardy korun. Více peněz od zdravotních pojišťoven požadoval takzvaný krizový štáb zdravotníků. Oznámila to dnes ve svém zpravodajství Česká televize.

Je skutečně bramborová krize již zažehnána či nikoliv? zveřejněno 11.10.2019

Podle údajů Českého bramborářského svazu letošní sklizeň brambor je téměř u konce. Podle informací pěstitelů brambor zbývá sklidit 10 – 15 % všech ploch. Ačkoliv se v letošní sezóně neočekává propad v produkci brambor, Česká republika není plně soběstačná. Celková produkce je představitelů bramborářského svazu odhadována na 770 tisíc tun brambor při průměrném výnosu 26,71 t/ha. Ve srovnání s rokem 2018, kdy bylo sklizeno více jak 713 tisíc tun brambor při výnosu 24,69 t/ha, jde o mírný nárůst. Do letošní ceny konzumních brambor se promítne marže obchodních řetězců, ale i průměrná či nižší produkce v celé Evropě.

Důchodová komise kývla na reformu Maláčové. Počítá s rozdělením na minimální a zásluhový pilíř zveřejněno 11.10.2019

Důchodová komise se shodla na tom, jak by mohla v Česku vypadat důchodová reforma. Členové komise jednomyslně souhlasili s tím, aby se začalo pracovat na modelu, který počítá s rozdělením nynějšího průběžného pilíře na dva.

Jedna část by byla solidární a platila by se z rozpočtu, druhá by byla zásluhová a plynulo by do ní pojistné. Jak uvádí portál Seznam Zprávy, novinářům to po jednání komise řekla její šéfka Danuše Nerudová.

Nová zpráva nadace Eurofound o práci na platformě zveřejněno 09.10.2019

Nadace Eurofound, která je tripartitní agenturou Evropské unie, vydala novou zprávu o práci na platformě. Práce na platformě se objevila na evropském trhu práce před deseti lety. I když je zastoupena stále ještě v malém měřítku, roste a vyvíjí se do různých forem. Různé typy práce na platformě mají výrazně odlišné účinky na zaměstnanost a pracovní podmínky pracovníků.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení