Mor prasat v Německu dostává Evropu pod tlak! zveřejněno 18.09.2020

V těchto dnech nastala složitá situace, která se týká dovozu vepřového masa, neboť v sousedním Německu vypukl africký mor prasat. Jak nás informoval Zemědělský svaz ČR a Český svaz zpracovatelů masa, výsledkem této události je skutečnost, že Čínská lidová republika, Vietnam a Jižní Korea již zakázaly dovoz vepřového masa, a to z celého území Spolkové republiky Německo. Z tiskové zprávy dále vyplývá, že nákaza byla potvrzena u uhynulého prasete divokého v blízkosti polských hranic.

Výrobci i obchodní řetězce pokračují ve vylepšování složení potravin zveřejněno 18.09.2020

Výrobci a obchodní řetězce ve čtvrtek, během tiskové konference Potravinářské komory ČR, představili, jak pracují na úpravách složení svých výrobků. Soustředí se především na to, jak snížit v potravinách obsah některých negativně vnímaných živin, jako jsou cukry, soli a tuky, snížit jejich energetickou hodnotu či jinak vylepšit nutriční složení. Tyto aktivity jsou reakcí na rostoucí zájem o zdravější potraviny, ale i na kritiku stravovacích návyků české populace navyklé na přemíru soli a cukru.

Chovatelé nosnic nevylučují protesty proti zákazu klecí zveřejněno 17.09.2020

Chovatelé nosnic v reakci na sněmovní souhlas zákazu klecových chovů slepic od roku 2027 nevylučují protestní akce, sdělila, podle zpravodajství České televize, tajemnice Agrární komory ČR Gabriela Dlouhá.

Dopis prezidenta Agrární komory ČR poslancům zveřejněno 17.09.2020

V souvislosti s připravovaným zákazem klecových chovů nosnic vajec se na naše poslance 14. Září 2020 obrátil svým dopisem prezident Agrární komory (AK) ČR Jan Doležal, ve kterém se jim snažil rozumnými ekonomickými argumenty vysvětlit, aby zákaz chovu nosnice neodhlasovali.

Sněmovna schválila zákaz klecových chovů slepic od roku 2027 zveřejněno 16.09.2020

Poslanecká sněmovna ve středu, podle zpravodajství České televize, schválila zákaz klecových chovů slepic od roku 2027. Ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) byl proti, neboť chce zákaz prosadit nejdříve v Evropské unii. Rada EU se má návrhem zabývat v pondělí, poznamenal.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení