O ceně masa zveřejněno 25.02.2020

Když byla před nedávnem zveřejněna pravidelná měsíční statistika o růstu spotřebitelských cen, bylo to pro mnohé překvapení. Najednou se ukázalo, že spotřebitelské ceny v lednu 2020 byly vyšší oproti lednu minulého roku o 3,6 % vyšší a dokonce oproti prosinci minulého roku byly až o 1,5 % vyšší.

Silný vzestup cen bychom měli dorovnat růstem mezd, uvedl v České televizi předseda ČMKOS Josef Středula zveřejněno 23.02.2020

Odbory chtějí prosadit do koletivních smluv inflační doložky, aby při současném zdražování došlo k reálnému růstu příjmů, uvedl v pořadu Otázky Václava Moravce předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) Josef Středula. Reagoval tak na inflaci, která byla v lednu nejsilnější od roku 2012. Hlavní ekonomka Raiffeisenbak Helena Horská k tomu poznamenala, že na zvyšování mezd je nutno se dívat i z pohledu jejich vzestupu v několika posledních letech, kdy výrazně inflaci převyšovaly.

Sociální dávky pro více rodin. Co bude znamenat zvýšení životního minima? zveřejněno 23.02.2020

Vláda ČR na svém jednání v pondělí 17. Února rozhodla o zvýšení životního minima od 1. dubna na částku 3860 Kč za měsíc a existenčního minima ke stejnému datu na částku 2490 Kč měsíčně. Obě částky vzrostly o 13,2 %, což podle ministerstva práce a sociálních věcí reflektuje růst inflace od roku 2012, kdy se tyto částky valorizovaly naposledy.

Penzijní spoření má být výhodnější. Stát uvažuje o zrušení podpory investičního životního pojištění zveřejněno 23.02.2020

Návrh, aby se státní podpora investičního životního pojištění přesunula na penzijní spoření, má šanci. Stát ročně podporuje investiční životní pojištění občanů půl miliardou korun možností daňových odpisů. Z uvedené formy spoření se přitom podle kritiků stal produkt se špatnou pověstí, hlavně kvůli vysokým poplatkům za provizi a faktu, že dva roky klient někde platí jen je. Stát zároveň urputně hledá řešení pro důchodový systém, který se kvůli stárnutí populace brzy dostane do deficitu.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení