Čeští zemědělci naléhají na přijetí zákona o ochraně půdního fondu! zveřejněno 28.09.2022

Čeští zemědělci již delší dobu upozorňují, že je zapotřebí přijmout zákon o ochraně půdního fondu, který by měl obdobné parametry, jako mají tyto zákony, které již řadu let platí v řadě vyspělých západoevropských zemích, jako například ve Francii či v Německu.

Experti varují: Máslem za 80 korun to nekončí. Zdražovat bude vše od masa až po pečivo! zveřejněno 23.09.2022

Ceny energií se propisují do všech sektorů potravinářství. Je tak vysoce pravděpodobné, že se cena másla vyšplhá až k 80 korunám, varoval v pořadu „Co na to vaše peněženka“ televize CNN Prima NEWS generální ředitel mlékárenské skupiny Interlacto Martin Hudík. Podle prezidentky Potravinářské komory ČR Dany Večeřové by mělo dojít k zastropování cen energií také pro firmy.

Zemědělci: Zastavme zelený fanatismus zveřejněno 16.09.2022

Čeští zemědělci se znovu chystají do ulic. Chtějí ukázat nesouhlas s omezeními a nařízeními, k nimž dochází bez ohledu na zemědělskou praxi a současnou energetickou krizi. „Cílem není blokovat silnice, ale upozornit občany na problémy zemědělců a odvrátit další zdražování potravin. Když nebudeme vyrábět, asi těžko budou potraviny levnější. Podobná situace je i v dalších zemích EU. Podporu nám ostatně vyjádřila řada agrárních komor střední a východní Evropy, které se k akci připojí,“ řekl pro deník Právo prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení