Ochrana osobních údajů v pracovněprávních vztazích zveřejněno 24.11.2017

Zaměstnavatel je povinen chránit osobní údaje zaměstnance nejen po dobu trvání pracovního poměru, ale i po jeho skončení a určité povinnosti má i před vznikem pracovního poměru vůči uchazeči.

Povinnost ochrany osobních údajů platí už dnes a ne až od května 2018, kdy nabude účinnosti nařízení GDPR.

Komise hodnotí zdravotní stav v EU zveřejněno 24.11.2017

Pouze díky přehodnocení našich zdravotnických systémů můžeme zajistit, aby i nadále sloužily svému účelu a poskytovaly péči zaměřenou na pacienta. Vyplývá to z balíčku 28 zdravotních profilů jednotlivých zemí EU a z doprovodné zprávy, které dne23.11.2017 zveřejnila Komise. 

Za devět měsíců letošního roku udělily OSSZ lidem na neschopence 2 850 postihů zveřejněno 20.11.2017

Od ledna do září letošního roku zkontrolovali pověření pracovníci okresních správ sociálního zabezpečení (OSSZ) celkem 112 191 lidí na tzv. neschopence. K postihu za nedodržování režimu dočasně práce neschopného pojištěnce došlo v 2 850 případech. Z údajů České správy sociálního zabezpečení (ČSSZ) vyplývá, že nejvíce postihů bylo uděleno v Plzeňském kraji (361).

Novinky v systému podpory zaměstnávání OZP zveřejněno 19.11.2017

Využití pracovního potenciálu desítek tisíc osob se zdravotním postižením (OZP) v produktivním věku se při dnešním deficitu pracovních sil na českém trhu práce dostává do popředí zájmu. Je příležitostí, i když je spojeno s řadou problémů a objektivních i subjektivních bariér.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení