Odbory žádají navýšení minimální mzdy. Podle Středuly má vzrůst o dva tisíce zveřejněno 29.04.2022

Kvůli vysoké inflaci požadujeme mimořádné navýšení minimální mzdy o dva tisíce na 18 200 korun, řekl na sjezdu Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) předák Josef Středula. Sjezd největší odborové centrály se koná v Praze. Dvě stovky odborářů si rovněž zvolí nové vedení na příští čtyři roky. Vicepremiér a ministr práce Marian Jurečka (KDU-ČSL) řekl, že koalice příští týden stanoví termín zahájení vyjednávání vlády s odbory o minimální mzdě i platech. 

Zastavení dodávek ruského plynu do Česka může ohrozit výrobu potravin! zveřejněno 28.04.2022

Vláda musí urychleně představit priority pro zásobování obyvatelstva potravinami. Potravinářský průmysl musí být zařazen do přednostních kategorií pro dodávky plynu a elektřiny. Potravinářská komora ČR (PK ČR) podle její tiskové zprávy, se připojila k výzvě Hospodářské komory ČR a žádá vládu premiéra Petra Fialy k odpovědnému řešení situace. „Je třeba připravit jasný scénář, jak budeme postupovat v případě, že dojde k omezení dodávek plynu,“ uvedla Dana Večeřová, prezidentka PK ČR.

Evropský hospodářský a sociální výbor o strategii nebo jak zajistit potraviny? zveřejněno 28.04.2022

Výbor je poradním orgánem Evropského parlamentu a komise, tedy přímo „komentuje“ návrhy legislativy či různých strategií. Fyzicky však nelze reagovat na všechno, protože dokumentů, které připravují poslanci či úředníci, jsou skutečně „mraky“. A to je určitě jedna z těch věcí, která nás „zabíjí“, známe to z běžného života, máme mnoho předpisů, ale jejich fungování „pokulhává“.
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení