Finanční správu opustí stovky úředníků. Opozice se obává zavření úřadů v malých městech zveřejněno 05.05.2019

Českou finanční správu čekají změny. Podle ředitelství by ji mělo ke konci roku opustit zhruba pět stovek zaměstnanců. Souvisí to s šetřením a propouštěním, které požaduje ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) i po dalších resortech. Kritici oponují, že některé malé berní úřady mohou zaniknout. To ministryně Schillerová odmítá. Uvedla to Česká televize ve svém zpravodajství.

Inspekce našla ošizené polské párky zveřejněno 03.05.2019

Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) zjistila v prodejně Tesco ve Frýdku-Místku kuřecí párky z Polska s nižším obsahem masa. V pátek o tom informoval mluvčí SZPI Pavel Kopřiva.

Transparentní a předvídatelné pracovní podmínky (TPWC) zveřejněno 02.05.2019

V EU je v současné době projednáván v trialogu návrh KOM (2017) 797 na směrnici o transparentních a předvídatelných pracovních podmínkách ze dne 21. 12. 2017 (dále jen nová směrnice), která nahrazuje směrnici o písemné formě pracovní smlouvy 91/533/EHS.

Blíží se konec českého cukrovarnictví? Ceny klesají na předrevoluční hodnotu a sucho ničí úrodu zveřejněno 02.05.2019

České cukrovary hlásí jednu z nejhorších sezón. Kvůli suchu byla minulá úroda cukrovky výrazně nižší než obvykle. Z výrobních linek následně sjelo kolem půl milionu tun cukru – meziročně zhruba o sto tisíc tun méně. Z dnešní zprávy portálu iROZHLAS dále vyplývá, že na jeho prodeji navíc cukrovarníci tratí, protože ceny cukru dál klesají. Jen za posledních pět let zlevnilo kilové balení v obchodech v průměru o desetikorunu na současných 13 korun i navzdory rostoucím nákladům na energie nebo mzdy.

Produkce masa po roce růstu letos v prvním čtvrtletí klesla zveřejněno 01.05.2019

Produkce masa v České republice po loňském vytrvalém růstu letos v prvním čtvrtletí klesla o 0,1 procenta na 108 674 tun. Výkup mléka naopak stoupl o 0,6 procenta na zhruba 741,5 milionu litrů. Podle časopisu Zemědělec 30. dubna o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Aktuálně z připravované legislativy zveřejněno 30.04.2019

Novela zákoníku práce

Z podnětu ministryně Maláčové proběhla tripartitní jednání na pracovní úrovni k návrhu novely zákoníku práce tak, aby bylo dosaženo shody a sociální partneři alespoň na jednání RHSD potvrdili, že do dojednaného návrhu nebudou v PSP zasahovat. Koaliční rada 29.4.2019 návrh schválila.
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení