Reakce Agrární komory ČR na seriál České televize Kapka vody zveřejněno 09.11.2021

Agrární komora ČR (AK ČR) považuje za nezbytné vyjádřit se k seriálu Kapka vody, který vysílá Česká televize v hlavním vysílacím čase na ČT1 a ČT2. Tento seriál byl vytvořený v koprodukci České televize a Ministerstva životního prostředí ČR, s finanční podporou EU fondů. Třetí díl se věnuje používání pesticidů. Agrární komora ČR považuje tento díl za zavádějící z následujících důvodů.

Schillerová příští rok čeká inflaci šest procent. Stanjura počítá s rozpočtovým provizoriem do března zveřejněno 07.11.2021

Podle makroekonomické prognózy vlády dosáhne příští rok inflace v České republice šesti procent. Začátkem roku by se mohla pohybovat dokonce kolem sedmi procent. V Otázkách Václava Moravce České televize to řekla vicepremiérka a ministryně financí Alena Schillerová (ANO). V srpnové prognóze vláda očekávala, že se inflace v roce 2022 bude pohybovat kolem 3,5 procenta. Kandidát na ministra financí Zbyněk Stanjura (ODS) kritizoval rozpočet, který bude nová vláda, podle jeho odhadů, přepracovávat šest týdnů. Předpokládá tak rozpočtové provizorium do konce března.

Minimální mzda se od ledna 2022 zvýší na 16 200 korun zveřejněno 05.11.2021

Vláda dnes schválila zvýšení minimální mzdy o 1 000 korun na 16 200 korun. Spolu s ní se zvýší i nejnižší zaručené mzdy v osmi skupinách prací odstupňovaných zejména podle jejich složitosti a odpovědnosti. „Polepší si díky tomu tedy nejen ti, co pracují za minimální mzdu, ale i statisíce dalších zaměstnanců, jejichž práce není adekvátně ohodnocená. Bohužel, vláda minimální mzdu zvýšila méně, než by bylo potřeba.
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení