Zemědělci vybrali pro Moravu 1,5 milionu korun, pomoc by byla rychlejší s fondem zveřejněno 09.07.2021

Zemědělci sdružení v Agrární komoře ČR a Zemědělském svazu ČR zatím vybrali ve sbírce pro poškozené tornádem na jižní Moravě přes 1,5 milionu korun. Pro ČTK to sdělila mluvčí komory Barbora Pánková. Sbírka potrvá do konce července, peníze potom budou předané nejvíce poškozeným obcím. Podle místopředsedy Iniciativy zemědělských a potravinářských podniků a bývalého ministra zemědělství Jiřího Milka by pomoc byla rychlejší, kdyby fungoval fond těžko pojistitelných rizik.

Prezident Agrární komory ČR Jan Doležal řekl Právu: Dobrá komunikace zemědělců s obchodními řetězci pomůže všem! zveřejněno 08.07.2021

Problémy s odbytem zemědělských výrobků, Společná zemědělská politika EU a Zelená dohoda – to jsou témata, o nichž proběhla na nedávném 30. sněmu Agrární komory ČR (AK ČR) debata. Situace se pro české pěstitele a chovatele stává neudržitelnou a otevřeně mluví o tom, že zablokují distribuční centra velkých obchodů. O dalších krocích rozhodne vedení komory na agrosalonu Země živitelka koncem srpna, sdělil v rozhovoru pro deník Právo prezident AK ČR Jan Doležal.

Výstava Země živitelka bude v plném rozsahu, bez omezení zveřejněno 05.07.2021

Agrosalon Země živitelka, plánovaný od 26. do 31. srpna, připravuje českobudějovické výstaviště v plném rozsahu, bez omezení kapacity. Představí se přes 500 vystavovatelů. Firma při výstavě otevře zmodernizovaný pavilon Z, nově nabídne i 3500 metrů čtverečních venkovních ploch. Podle portálu Zemědělec.cz to uvedl předseda představenstva výstaviště Martin Karban.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení