EHSV na první plenárce i o brexitu zveřejněno 01.02.2019

540. plenární zasedání Evropského hospodářského a sociálního výboru se uskutečnilo ve dnech 23. a 24. ledna 2019. Kromě jednání o dvanácti stanovisek proběhla diskuse ke třem důležitým tématům, a to k brexitu, WTO a programu rumunského předsednictví Rady EU.

Minimální a zaručená mzda od 1.1.2019 zveřejněno 31.01.2019

Minimální mzdou se označuje nejnižší možná hrubá měsíční mzda, za kterou mohou zaměstnanci pracovat anebo být najati. Výše minimální mzdy se poté u jednotlivých zaměstnanců odvíjí od toho, do jaké kategorie spadá povolání, které vykonávají.

Názory ministra zemědělství Miroslava Tomana k otázce dalšího vývoje českého zemědělství a rozvoje venkova zveřejněno 30.01.2019

V diskusním pořadu televize Prima Partie vystoupili k situaci v českém zemědělství ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD) a poslankyně Veronika Vrecionová (ODS). Z průběhu této diskuse přinášíme několik závažných myšlenek, které ministr zemědělství vyslovil na televizní obrazovce, když obhajoval stanovisko vlády ČR k tomu, aby čeští zemědělci byli konkurenceschopní v rámci evropského a světového trhu.

Ministr Toman v Bruselu vyzval ministry zemědělství EU k zahájení diskuze o přechodném období pro Společnou zemědělskou politiku po roce 2020 zveřejněno 30.01.2019

Podle České republiky není reálné, aby v současné době navrhovaná Společná zemědělská politika (SZP) začala platit už od 1. ledna 2021. Členské státy by proto podle ministra zemědělství Miroslava Tomana měly začít připravovat přechodné období, které zajistí, že vyplácení finančních prostředků nebude v případě posunu platnosti legislativy ohroženo.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení