Zelené ambice potřebují silný unijní rozpočet! zveřejněno 18.07.2020

Budoucí nastavení Společné zemědělské politiky (SZP) musí být jednoduché a férové. Zemědělci musí mít jistotu, že i s ohledem na vyšší ambice v ochraně přírody a boji proti změnám klimatu budou mít dostatečnou finanční podporu. Podle tiskové zprávy Agrární komory (AK) ČR to na zasedání jejího představenstva, které se konalo 15. července 2020, uvedl prezident Agrární komory ČR Jan Doležal.

Propad prodejů aut v EU v červnu zpomalil na 22,3 procenta zveřejněno 17.07.2020

Prodej nových osobních automobilů v Evropské unii se v červnu kvůli dopadům koronavirové krize meziročně snížil o 22,3 procenta na 949.722 vozů. Je to ale zlepšení oproti květnu, kdy meziroční propad činil 52,3 procenta, podle zpravodajství České televize to oznámilo Evropské sdružení výrobců automobilů (ACEA). V České republice pokles činil 5,2 procenta, což je třetí nejlepší výsledek ze všech zemí EU.

Za celé první pololetí se v zemích EU prodalo 4,28 milionu aut, což je o 38,1 procenta méně než ve srovnatelném období loňského roku.

Na podzim nečekám další ekonomický propad, od třetího čtvrtletí se bude firmám více dařit, říká ministryně financí Alena Schillerová zveřejněno 16.07.2020

Záruční program COVID III pro podnikatele zasažené v souvislosti koronavirem je, podle ministryně financí Aleny Schillerové (za ANO)m nastavený správně. Jeho parametry nejsou příčinou současné nízké poptávky živnostníků a firem. Vyšší zájem se podle ní dá očekávat až na podzim, kdy skončí jiné formy státní podpory. Tématy k jednání může být prodloužení programu, případně rozšíření účelů jeho čerpání, řekla, podle zpravodajství České televize, ministryně Alena Schillerová po jednání prezidia České bankovní asociace.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení