TISKOVÁ ZPRÁVA Agrární komora ČR a Česká národní banka řešily ceny potravin zveřejněno 25.01.2023

Prezident Agrární komory České republiky Jan Doležal a guvernér České národní banky Aleš Michl se dnes sešli, aby jednali o cenách potravin. Hovořili o mechanismu cenotvorby potravin a možnostech budoucího vývoje, na který má vliv i kurz koruny vůči euru či výše úrokových sazeb. Dalšími tématy byly nová Společná zemědělská politika Evropské unie a dodržování nových pravidel v souvislosti s novelou zákona o významné tržní síle.

V České republice chybí stovky tisíc řemeslníků, ministerstvo práce a sociálních věcí spouští projekt rekvalifikací zveřejněno 23.01.2023

V České republice chybí čtyři sta tisíc řemeslníků, tedy o sto tisíc víc než před čtyřmi lety. Mladí nestačí nahrazovat starší řemeslníky, kteří odcházejí do důchodu. Velká část studentů učilišť pak v oboru nevydrží. Podle zpravodajství České televize proto ministerstvo práce a sociálních věcí přišlo s projektem rekvalifikací, který propojí poskytovatele kurzů a zájemce o jejich absolvování.

Ministr zemědělství Zdeněk Nekula jednal na veletrhu Grüne Woche v Berlíně o opatřeních proti narušení trhu s obilovinami v Evropě zveřejněno 21.01.2023

Jednáním s některými evropskými kolegy o narušení trhu s obilovinami kvůli velkému nárůstu dovozů z Ukrajiny zahájil v pátek ministr Zdeněk Nekula (KDU-ČSL) návštěvu potravinářského, zemědělského a zahradnického veletrhu Internationale Grüne Woche v Berlíně (Berlínský mezinárodní zelený týden – pozn. red.).

Mladí nechtějí pracovat ani o minutu déle zveřejněno 20.01.2023

Zejména u mladých lidí narozených ve druhé polovině devadesátých let do roku 2000 (tzv. generace Z) se rozšířil trend, kdy v práci neudělají ani o píď navíc, než musí. Podle zpravodajství deníku Právo a serveru Novinky.cz kariéra je až tak nezajímá, jen práce od–do za tolik a tolik.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení