Nezaměstnanost v České republice klesla na 4,2 procenta. Podle ministryně Jany Maláčové je to i díky Antiviru zveřejněno 07.04.2021

Nezaměstnanost v České republice v březnu klesla na 4,2 procenta, je to druhý nejlepší výsledek v rámci Evropské unie. Podle zpravodajství České televize to ve středu na svém Twitteru uvedla ministryně práce a sociálních věcí Jana Maláčová (ČSSD). V únoru byla míra nezaměstnanosti 4,3 procenta. V březnu bylo podle ministryně v evidenci úřadu práce 306.616 uchazečů.

Otevření škol v přírodě je v současné době opět vysoce aktuální téma, říká předseda ASO Bohumír Dufek! zveřejněno 07.04.2021

V pondělí 12. dubna 2021 se koná další kolo jednání Rady hospodářské a sociální dohody ČR neboli tripartity. Jedním z bodů programů tohoto jednání by měla být, podle předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka, opět otázka možného otevření škol v přírodě. Bohumír Dufek totiž tuto otázku vidí jako jedno z možných a nejlepších řešení situace, kdy je zapotřebí v době současné pandemie koronaviru našemu školství odlehčit touto formou výuky v přírodě, a nikoliv v zavřených školních budovách.

Analytik trhu práce: Zavření okresů komplikovalo nábory do práce. Kompenzovat se to bude v dubnu zveřejněno 07.04.2021

Přibližně každá sedmá firma se v následujících měsících chystá nabírat nové pracovníky, zjistil průzkum společnosti ManPower mezi více než 600 zaměstnavateli. Náborové plány hlásí stavební podniky nebo zpracovatelský průmysl. Počet volných pracovních míst na úřadu práce se navíc drží nad 300 tisíci. „Je jich výrazně více, než zjistil průzkum. Liší se intenzita náboru,“ řekl Českému rozhlas Plus analytik trhu práce Tomáš Ervín Dombrovský.

Stát vybral na daních v prvním čtvrtletí o 15 procent méně než před rokem zveřejněno 05.04.2021

Celkové daňové příjmy státu bez pojistného na sociální zabezpečení letos v prvním čtvrtletí klesly meziročně o 15 procent, tedy o 38,6 miliardy, na 219,2 miliardy korun. Na dani z přidané hodnoty (DPH) stát získal 91 miliard korun, meziročně o 6,8 miliardy méně. Na dani z příjmů právnických osob stát vybral naopak mírně více, celkem 41,6 miliardy korun. Podle zpravodajství České televize to vyplývá z dat zveřejněných ministerstvem financí v rámci údajů o státním rozpočtu ke konci března.

Zemědělský svaz ČR jednoznačně odmítá falešné názory, že zemědělcům je jedno, na jaké půdě hospodaří! zveřejněno 04.04.2021

„Protierozní vyhláška v navržené podobě vhodně doplňuje již řadu let používané nástroje, které jsou používány při ochraně zemědělského půdního fondu,“ říká předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha. Podle něho, jak oznámil na tiskové konferenci Zemědělského svazu ČR, kterou svaz uspořádal před několika dny, je současný návrh výsledkem dlouholetých jednání mezi ministerstvem životního prostředí a odborníky na ochranu půdy a zemědělství.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení