Pořad „Máte slovo“ moderátorky Michaely Jílkové v České televizi se proměnil v debatu o tom, jak vláda řeší či neřeší současnou inflaci a rostoucí ceny zboží a služeb! zveřejněno 17.05.2022

Hlavními body pořadu „Máte slovo“ moderátorky Michaely Jílkové v České televizi, odvysílaném ve čtvrtek 12. května t.r., byl růst cen energií, pohonných hmot, potravin a všech životních nákladů našich občanů, a to díky vysoké, to je dvouciferné inflaci, která sužuje převážnou část našeho obyvatelstva.

Lesnicko-dřevařská komora ČR, která je součástí Agrární komory ČR nesouhlasí se vznikem Národního parku Křivoklátsko zveřejněno 17.05.2022

Ministerstvo životního prostředí ČR podporuje vznik, v pořadí již pátého národního parku u nás, a to konkrétně Národního parku Křivoklátsko. Kromě nesouhlasného stanoviska řady obcí v tomto regionu, které se občas objeví v médiích, se tato otázka přirozeně dotýká i lesního hospodářství v této oblasti. Je tudíž logické, že i Lednickou-dřevařská komora ČR, která je součástí Agrární komory ČR, zaujala k tomu návrhu ministerstva životního prostředí své stanovisko, které jsme od Agrární komory ČR obdrželi.

Potravinářská komora ČR: Cílem musí být kvalitní a cenově dostupné potraviny pro naše občany! zveřejněno 12.05.2022

„Zajištění dostatečného množství cenově dostupných potravin je jeden z hlavních cílů, které Evropská unie nyní sleduje. Kromě pomoci Ukrajině s vývozem dochází k odkladu některé legislativy vyplývající z Green Dealu, která může mít negativní dopad na produkci potravin,“ řekla ve čtvrtek na tiskové konferenci Potravinářské komory ČR (PK ČR) poslankyně Evropského parlamentu Veronika Vrecionová (ODS). Situace ve světě je v tuto chvíli velmi nejistá. „Očekáváme, že dojde i k jistému přehodnocení všech nastavených cílů. Předpokládané dopady mohou být pro některé regiony velmi vyčerpávající,“ doplnila její slova prezidentka Potravinářské komory ČR Dana Večeřová.

Za některé potraviny si Češi od ledna připlácejí až desítky korun navíc zveřejněno 12.05.2022

Za některé potraviny si Češi od ledna připlácejí až desítky korun navíc. Zdražuje až na výjimky prakticky všechno a všude. Podle odborníků, jak o tom informuje Seznam Zprávy, ale další inflační vlna do regálů ještě přijde. Mimochodem, Seznam Zprávy to dokumentuje vlastními fotografiemi, které zveřejnil na svém webu.

Česko se řítí do stagflace. Výsledkem je prudký růst cen a chudnutí obyvatelstva! zveřejněno 12.05.2022

Podle ekonomů už jsme boj s inflací prohráli a řítíme se do tzv. stagflace. Podle zpravodajství Televizních novin TV Nova se musíme připravit na to, že prudký růst cen bude dlouhodobou záležitostí a lidé budou stále více chudnout. Za pár let se klidně můžeme dostat do situace, kdy například rohlík v obchodě bude stát deset korun.

Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek hostem pořadu Máte slovo s M. Jílkovou na ČT1 zveřejněno 12.05.2022

Předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek byl hostem pořadu Máte slovo s M. Jílkovou na ČT1 dnes 12.5.2022 od 21.40 hodin.
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení