KZPS ČR: Požadavkem na vyšší mzdy pro Ukrajince porušuje MPSV Zákoník práce a nutí firmy porušovat antidiskriminační zákon. zveřejněno 08.02.2019

(Praha, 8. února) – Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR jako jediný sociální partner neustoupila ani po dnešním jednání se zástupci MPSV ze svých názorů a trvá na tom, aby byli zahraniční zaměstnanci odměňováni stejně jako kmenoví zaměstnanci konkrétního českého zaměstnavatele. KZPS ČR i nadále odmítá návrh, aby byli pracovníci z Ukrajiny honorování minimálně 1,2násobkem zaručené mzdy nebo dokonce mediánem.

NA ÚŘADU VLÁDY ČR SE PODRUHÉ SEŠLA NÁRODNÍ KOALICE PRO BOJ SE SUCHEM zveřejněno 07.02.2019

Přestože je Česká republika aktuálně zasypána bohatou sněhovou pokrývkou, která postupně doplňuje nejenom naše přehrady, ale i stavy podzemních vod, 21 % území ČR je stále postiženo půdním suchem a 50 % mělkých vrtů stále vykazuje stav silného až mimořádného sucha.

Kontrolu potravin by měla zpřísnit celá EU zveřejněno 06.02.2019

Hostem pořadu Dvacet minut Radiožurnálu dne 6.2.2019 byl předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odborů Bohumír Dufek.

Půda čelí degradaci. Pomoci může precizní zemědělství zveřejněno 06.02.2019

Stav půdy v EU ohrožuje vodní a větrná eroze, zhutnění, kontaminace, úbytek organické hmoty, desertifikace a další půdní procesy. Proto je ochrana půdy a životního prostředí jedním z cílů SZP po roce 2020.

Jak se vyznat v etiketách? Maso zveřejněno 06.02.2019

Vážení spotřebitelé, připravili jsme pro Vás seriál o označování potravin, který Vám umožní lépe porozumět údajům na etiketách a snáze si vybrat z nabízených produktů. Dnes Vás seznámíme s tím, jak se vyznat v etiketách masa.
Více na: https://www.bezpecnostpotravin.cz/jak-se-vyznat-v-etiketach-maso.aspx
 

 

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení