Vysoké ceny potravin – řešení této otázky se stalo ústředním tématem slavnostního zahájení agrosalonu Země živitelka! zveřejněno 24.08.2023

Přestože hlavními tématy letošního 49. ročníku mezinárodního agrosalonu Země živitelka v Českých Budějovicích měly být otázky precizního zemědělství, dále environmentálního významu zemědělství a sociálního zemědělství, v úvodních projevech představitelů vlády a nevládních zemědělských organizací, při slavnostním zahájení, zaznělo, že je nutné řešit vysoké ceny potravin u nás.

Půdy ubývá. Investice do ní hravě překonává inflaci zveřejněno 04.08.2023

Cena půdy roste dlouhodobě u nás i ve světě rychleji než inflace. Úrodné půdy ubývá a je třeba nakrmit čím dál víc lidí, proto patří dlouhodobě k nejlepším uchovatelům hodnoty. Od roku 2005 stoupla její cena v Česku téměř pětinásobně. Ve svém zpravodajství to zveřejňuje ekonomický magazín Finmag.cz.

Česká republika by se, podle Agrární komory ČR, měla připojit k embargu na dovoz obilí z Ukrajiny zveřejněno 30.07.2023

Česká republika by měla, stejně jako Polsko, Slovensko nebo Maďarsko, zavést embargo na dovoz některých zemědělských plodin z Ukrajiny. Ve vyjádření pro ČTK to uvedl prezident Agrární komory ČR Jan Doležal. Česká republika, spolu s Německem nebo Francií, po nedávném jednání v Bruselu, možné prodloužení embarga, které zatím platí do 15. září, kritizovala.

Ministr Výborný řešil s vedením zemědělských organizací změny v pravidlech hospodaření, situaci na trhu s obilovinami i průběh žní zveřejněno 26.07.2023

Zkušenosti zemědělců s prvním rokem nové společné zemědělské politiky, dopady vládního konsolidačního balíčku na sektor zemědělství nebo připravované změny v pravidlech hospodaření, zejména protierozních opatření. O těchto a dalších tématech jednal ministr zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) se zástupci Agrární komory ČR (AK), Asociace soukromého zemědělství ČR (ASZ) a Zemědělského svazu ČR (ZS). Tisková zpráva Ministerstva zemědělství ČR (MZe) k tomu zároveň uvádí, že se zástupci zemědělských organizací se ministr bude scházet pravidelně.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení