Podle ekonomky Ilony Švihlíkové hrozí privatizace veřejných služeb, ministryně financí Alena Schillerová to odmítá! zveřejněno 06.12.2020

V nedělní Partii televize CNN Prima NEWS debatovaly ministryně financí za hnutí ANO Alena Schillerová a ekonomka Ilona Švihlíková. Švihlíková popsala, kudy by Česká republika měla jít, aby obstojným způsobem řešila koronavirovou krizi. Pokud jde o rozpočet na příští rok, Ilona Švihlíková byla velmi kritická. „To je taková metoda lovec-sběrač. Vláda nedrží volant,“ udeřila Ilona Švihlíková proto vládě premiéra Andreje Babiše. Ministryně A. Schillerová jí oponovala.

Průměrná mzda se meziročně zvýšila na 35.402 korun. Růst byl větší, než očekával trh zveřejněno 04.12.2020

Průměrná mzda v České republice letos ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 5,1 procenta na 35 402 korun. Zaměstnanci tak brali o 1716 korun hrubého více než před rokem. Reálně, tedy při zohlednění inflace, stouply platy o 1,7 procenta. Podle zpravodajství České televize o tom v pátek informoval Český statistický úřad (ČSÚ). Proti druhému čtvrtletí činil růst průměrné mzdy po očištění od sezonních vlivů 5,8 procenta. Růst průměrné mzdy ve třetím čtvrtletí byl tak větší, než očekávali analytici i Česká národní banka.

 

Směrnice Evropského parlamentu a Rady o přiměřených minimálních mzdách v Evropské unii zveřejněno 04.12.2020

Uvádíme pro informaci širší veřejnosti materiál, který zpracovala Evropská komise, a který je připraven do široké diskuse jak ve všech strukturách Evropské unie, tak ve všech členských státech EU. Je to návrh "Směrnice Evropského parlamentu a Rady o přiměřených minimálních mzdách v Evropské unii".
Bohumír Dufek
předseda ASO a člen EHSV
 
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení