• Zveřejněno: 23.06.2022
Právě jsme se dozvěděli, že na první společné schůzce vlády ČR a Národní ekonomické rady vlády (NERV) vzešel od některých členů NERV návrh na vyšší zdanění příjmů lidí. Podle nich je to jediná možná cesta, jak snížit plánovaný schodek státního rozpočtu ve výši přes 300 miliard korun.
Jsem přesvědčen, že tento velice špatný názor Národní ekonomické rady vlády (NERV) souvisí s tím, že tato vláda a její ekonomičtí poradci nejsou vůbec schopni vyvést Českou republiku z krize, která zde je. Jenom zvyšováním daní, a to především zvýšením zdanění příjmů lidí, se to prostě řešit nedá. Velice mne zaráží, že se zde neustále hovoří jenom o zdanění občanů České republiky, místo toho, abychom se zamysleli nad tím, jakým způsobem se zdaní nekontrolovatelné vývozy kapitálu, který získaly zahraniční firmy na českém trhu.
Již delší dobu naše odbory zastávají názor, že nadnárodní společnosti, které odvádějí do zahraničí nezdaněné zisky ve výši několika set miliard korun, by měly být zdaněny, aby tím přispěly ke zlepšení finanční situace v našem státě a tím i k růstu české ekonomiky.
 
V Praze dne 23. června 2022

Bohumír Dufek
předseda
Asociace samostatných odborů
V Praze dne 23. června 2022
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení

Stanovisko Zemědělského svazu k Víceletému finančnímu rámci EU

  • Zveřejněno: 17.07.2025

„Dlouho očekávaný návrh unijního rozpočtu je pro nás nepříjemným překvapením. Všichni evropští zemědělci volali po jeho valorizaci, avšak právě zveřejněný návrh Evropské komise nejenže nezohledňuje vysokou inflaci posledních let, ale peníze do zemědělství dokonce nominálně snižuje,“ uvádí se ve stanovisku Zemědělského svazu ČR (ZSČR).

Čeští zemědělci odmítají nové podmínky Společné zemědělské politiky EU po roce 2027. Žádají od vlády zpracování dopadové studie na české zemědělství. Nevylučují, že, na podzim, dojde k masivním protestům zemědělců!

  • Zveřejněno: 20.07.2025
Zastropování dotací a odstupňované snižování objemu podpor pro zemědělské podniky, se kterým počítá první verze budoucí evropské zemědělské politiky (SPZ), tj. na období 2028-2034, je pro české zemědělce nevýhodné, a navíc, řadu zemědělců může odradit od ochrany životního prostředí a plnění enviromentálních opatření.