Potravinářská inspekce zjistila v restauracích tři případy klamání spotřebitele o původu hovězího masa a desítky případů absence nabývacích dokladů zveřejněno 12.02.2019

Od propuknutí kauzy s nevyhovujícím hovězím polským masem se Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI) intenzivně věnuje kontrolám této komodity v obchodní síti i v provozovnách společného stravování (restaurace, bistra), kde mimo jiné ověřuje zejména pravdivost deklarovaných údajů o původu masa i korektní způsob uvádění informací pro spotřebitele.

Bohumír Dufek a Jan Wiesner dne 10.2.2019 v pořadu Rozhovory, komentáře Českého rozhlasu Plus zveřejněno 11.02.2019

Pořad Hlavní zprávy - rozhovory, komentáře si můžete přehrát na webové stránce Radiožurnálu (Diskuze začíná v 12:10).

KZPS ČR: Požadavkem na vyšší mzdy pro Ukrajince porušuje MPSV Zákoník práce a nutí firmy porušovat antidiskriminační zákon. zveřejněno 08.02.2019

(Praha, 8. února) – Konfederace zaměstnavatelských a podnikatelských svazů ČR jako jediný sociální partner neustoupila ani po dnešním jednání se zástupci MPSV ze svých názorů a trvá na tom, aby byli zahraniční zaměstnanci odměňováni stejně jako kmenoví zaměstnanci konkrétního českého zaměstnavatele. KZPS ČR i nadále odmítá návrh, aby byli pracovníci z Ukrajiny honorování minimálně 1,2násobkem zaručené mzdy nebo dokonce mediánem.

NA ÚŘADU VLÁDY ČR SE PODRUHÉ SEŠLA NÁRODNÍ KOALICE PRO BOJ SE SUCHEM zveřejněno 07.02.2019

Přestože je Česká republika aktuálně zasypána bohatou sněhovou pokrývkou, která postupně doplňuje nejenom naše přehrady, ale i stavy podzemních vod, 21 % území ČR je stále postiženo půdním suchem a 50 % mělkých vrtů stále vykazuje stav silného až mimořádného sucha.
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení