Ministr zemědělství Miroslav Toman: Producentům potravin hrozí kvůli zavřeným restauracím a jídelnám krach, máme pro ně rychlou finanční pomoc zveřejněno 17.10.2020

Tisková zpráva – Na producenty potravin, kteří dodávají zboží do provozoven veřejného stravování, jako jsou školní jídelny nebo restaurace, tvrdě dopadají opatření přijatá v souvislosti s pandemií COVID-19. Ti, kterým se meziroční celkové příjmy propadnou o více než čtvrtinu, budou mít nárok na finanční pomoc od Ministerstva zemědělství (MZe). Oznámilo to Ministerstvo zemědělství ČR ve své tiskové zprávě.

Odklad EET, prodloužený COVID III nebo ošetřovné pro živnostníky. Vláda přijala ekonomická opatření zveřejněno 17.10.2020

Vláda v pátek jednala o programech, které by pomohly zasaženým rezortům v souvislosti s krizí, vyvolanou šířením koronaviru a souvisejícími opatřeními. Podle zpravodajství Českého rozhlasu schválila například odklad elektronické evidence tržeb (EET) do konce roku 2022 a prodloužení záručního programu COVID III. Informovalo o tom ministerstvo financí. Vláda dále schválila nárok na ošetřovné pro živnostníky a vyčlenila 3 miliardy jako pomoc pro zemědělce a potravináře.

Psychologicky je tato vlna odlišná. Mnozí podnikatelé uvažují, že skončí, říká exguvernér ČNB Miroslav Singer zveřejněno 17.10.2020

Česká ekonomika se letos podle centrální banky kvůli koronaviru propadne víc než o plánovaných 8,2 procenta. Vláda v pátek schvaluje další náhradu ztrát, třeba kompenzační bonus pro drobné podnikatele nebo prodloužení státních záruk za firemní půjčky až do konce příštího roku. V řadě případů to ale nemusí stačit, uvedl host pořadu Události, komentáře České televize, ekonom a bývalý guvernér České národní banky Miroslav Singer. Podle druhého hosta, předsedy Asociace samostatných odborů Bohumíra Dufka, bude rozhodující roli hrát také doba, po jakou budou muset zůstat provozovny uzavřeny.

Ministryně financí Alena schillerová navrhne další odklad EET, a to do konce roku 2022 zveřejněno 16.10.2020

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) navrhne další odklad elektronické evidence tržeb (EET), a to do konce roku 2022. Podel zpravodajství české televize to po páteční videokonferenci ministryně Aleny Schillerové s podnikatelskými svazy a komorami to sdělilo ministerstvo financí. EET je aktuálně kvůli dopadům šíření koronaviru pro všechna odvětví přerušena do konce letošního roku.

Ministr zemědělství Miroslav Toman: Budu hledat podporu pro potravináře a zemědělce zveřejněno 15.10.2020

Zavření restaurací a školních jídelen bude mít dopad i na potravinářský průmysl. Například u masa by mohlo jít o ztráty tržeb až za 600 milionů korun za měsíc. Podle sdělení Potravinářské komory ČR to dnes, po setkání s prezidentem ČR Milošem Zemanem, řekl pro ČTK ministr zemědělství Miroslav Toman (ČSSD).
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení