• Zveřejněno: 29.11.2022

Odborový svaz pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR (OSPZV-ASO ČR) dne 28. listopadu 2022 podepsal Kolektivní smlouvu vyššího stupně na rok 2023 s Českomoravským svazem zemědělských podnikatelů. Plné znění kolektivní smlouvy bude posléze zveřejněno na webových stránkách OSPZV-ASO ČR.

Středobodem této kolektivní smlouvy, jenž byl předmětem dlouhého a složitého vyjednávání, je procentuální zvýšení mezd, a to ve srovnání s rokem 2022. V závěru jednání bylo dosaženo jejich růstu v průměru o 10,04 %. Přitom mzdový tarif v tarifních stupních 4., 5., 6. 7. činí téměř 11 %. Toto zvýšení mezd, tedy v době, kdy česká ekonomika prožívá složité období, považuje předseda Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy – Asociace svobodných odborů ČR Bohumír Dufek za velký úspěch.

  • Zdroj: OSPZV-ASO ČR
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení

Prohlášení Myslivecké komise Agrární komory ČR

  • Zveřejněno: 14.03.2026
Zástupci klíčových organizací hospodařících v krajině varují před úbytkem biodiverzity a rostoucími škodami způsobenými chráněnými i invazními druhy. Vyzývají vládu a odpovědné instituce k rychlým, systémovým krokům a omezení byrokracie. 

Neúměrná ochrana jednoho druhu zvířat znamená likvidaci jiného druhu zvěře! Podle myslivců, rybářů a chovatelů hospodářských zvířat to porušuje koloběh v přírodě!

  • Zveřejněno: 17.03.2026

Neúměrně vysoká ochrana některých dravců, zejména vlků, jak v minulosti stanovily předpisy EU, znamená, že se snižuje druhová rozmanitost v přírodě, neboť, díky tomu, dochází v přírodě k úbytku volně žijící zvěře, ptactva a ryb, což se přirozeně týká i České republiky.

Sledujte živě Plenární zasedání EHSV

  • Zveřejněno: 17.03.2026
Ve dnech 18. - 19. 3. 2026 se uskuteční Plenární zasedání Evropského hospodářského a sociálního výboru. Plenární zasedání můžete sledovat živě 18.3. od 14:30, se simultánním tlumočením do češtiny na adrese: