• Zveřejněno: 12.02.2018
  • Autor: Ing. Věra Řeháčková

Očekává se, že Evropský fond pro strategické investice (EFSI), který je klíčovým prvkem investičního plánu pro Evropu, v důsledku nejnovějších transakcí, které schválí představenstvo Evropské investiční banky (EIB), vydá investice ve výši 264,3 miliardy EUR. To představuje zhruba 84 % původního cíle, kterým bylo mobilizovat do léta roku 2018 investice ve výši 315 miliard EUR. Dohody, na jejichž základě se budou finanční prostředky čerpat z rozpočtu EU, nyní budou dosahovat  53,2 miliardy EUR a budou se týkat všech 28 členských států. Zatím bylo v rámci EFSI schváleno 366 projektů v oblasti infrastruktury a inovací, což představuje finanční prostředky ve výši 40,4 miliard EUR. Dále bylo schváleno 370 dohod o financování - v hodnotě 12,8 miliardy EUR - pro menší a střední podniky.

Díky těmto dohodám se očekává, že ze zlepšení přístupu k financování bude mít prospěch zhruba 589 000 malých a středních podniků.

  • Zdroj: Evropská komise
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení

Zabránit dalšímu propadu produkce našeho zemědělství a nastartování jeho dalšího rozvoje nebude jednoduchou záležitostí!

  • Zveřejněno: 23.05.2018

V těchto měsících se v rámci EU intenzivně diskutuje o tom, jak by měla vypadat Společná zemědělská politika (SZP) po roce 2020. Přirozeně, že i Česká republika, ostatně jako všechny členské státy EU, se bude snažit do SZP prosadit zájmy českých a moravských zemědělců. Právě o tom, co by se v nové SPZ mělo objevit, jsme hovořili s viceprezidentem Agrární komory (AK) ČR Ing. Josefem Kubišem, který je zároveň předsedou představenstva a generální ředitele akciové společnosti AGRO Jesenice u Prahy, kterému jsme položili několik otázek na toto téma.

GDPR umožní lidem kontrolovat, jak firmy pracují s jejich údaji

  • Zveřejněno: 23.05.2018

Nové unijní nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) umožní občanům lépe kontrolovat, jak instituce pracují s informacemi, které jim sdělí. Příkladem jsou údaje poskytnuté pro vyřízení slevových a klubových karet, s nimiž pracuje řada obchodních řetězců, prohlásil mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) Tomáš Paták.