• Zveřejněno: 29.05.2020
  • Autor: Miroslav Svoboda

Producenti mléka se nyní potýkají s klesajícími cenami komodity. Vlivem koronavirové krize klesl odbyt mléčných výrobků, jako jsou smetana nebo sýr, v restauracích a dalších stravovacích zařízeních. Zvýšený odbyt jogurtů v domácnostech úbytek nevyrovnal. Podle portálu Zemědělec to uvedl na čtvrteční tiskové konferenci v Praze předseda Zemědělského svazu ČR Martin Pýcha s tím, že poptávka klesla zhruba o pětinu. S problémy se však potýkají nejen producenti mléka, ale i chovatelé masného skotu.

Martin Pýcha proto vyzval, aby zpracovatelé a obchodníci upřednostnili tuzemské potraviny a nedováželi je ze zahraničí. Pokud je dovážejí, prohlubují negativní dopady způsobené koronavirovou krizí na chovatele a tím i na českou krajinu a venkov.

Na tiskové konferenci zaznělo, že chovatelé skotu si již léta stěžují na nízké výkupní cena mléka zpracovateli. Proto se také hledají různé varianty, jak podporu pro chovatele, případně pro mlékárny, zvýšit. Podle Martina Pýchy jednou z možných cest je navýšení dotací pro producenty „kvalitnějšího“ mléka v režimu jakosti Q, na které ale dosáhnou prakticky všichni větší čeští producenti, a do kterého letos stát dal 400 milionů korun. Zemědělcům už částečně pomohlo, že Správa státních hmotných rezerv vypsala tendry na 4000 tun sušeného mléka.

Česká republika z hlediska produkce mléka a chovu skotu na maso podle svazu dosahuje míry soběstačnosti zhruba 130 procent. Martin Pýcha v této souvislosti upozornil, že jde pouze o ukazatel vztažený k tuzemské spotřebě. Výrazně horší situace, podle Martina Pýchy, je u těchto surovin zpracovaných na potraviny. Je to dáno především tím, že dlouhodobě podíl hovězího masa a masných a mléčných výrobků zpracovaných v zahraničí stoupá. Naši zemědělci na to reagují vývozem kvalitní suroviny, o kterou je v zahraničí zájem.

Martin Pýcha rovněž poznamenal, že zemědělci si zatím svou mlékárnu, o které mluvil Zemědělský svaz ČR v minulosti, kupovat nebo stavět nebudou. Nyní se s možností zemědělské mlékárny, podle Martina Pýchy, čeká na spojení odbytových družstev Viamilk z Hradce Králové a Morava z Vyškova, jejichž fúzi loni v listopadu povolil Úřad pro ochranu hospodářské soutěže. Rozhodnutí by pak záviselo na spojeném družstvu, které by bylo největším hráčem na trhu.

  • Zdroj: portál Zemědělec
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení

Spotřeba pesticidů v České republice za rok 2019 klesla

  • Zveřejněno: 03.07.2020

Množství chemických přípravků na ochranu rostlin stále klesá. Rovněž i v loňském roce množství použitých přípravků oproti roku 2018 opět vykazuje trend poklesu. Zemědělci navíc stále více používají alternativní přípravky šetrnější k přírodě a k životnímu prostředí. Uvedla to ve čtvrtek Agrární komora ČR ve své tiskové zprávě.

Spotřeba drůbežího masa v ČR za deset let stoupla o 17,1 procenta!

  • Zveřejněno: 03.07.2020

Spotřeba drůbežího masa v České republice u loni proti roku 2010 vzrostla o 17,1 procenta na 28,7 kilogramu na osobu. Soběstačnost klesla z 85 procent na 65 procent. Nejvíce drůbežího masa se dovezlo z Polska, největší vývoz směřoval na Slovensko. Celkem se loni v Česku chovalo 11,6 milionu kuřat na výkrm, 347 000 krůt, 768 000 kachen a 20 000 hus. Na společné tiskové konferenci to ve čtvrtek uvedli prezident Agrární komory ČR Jan Doležal, předsedkyně Českomoravské drůbežářské unie (ČMDU)Gabriela Dlouhá a ústřední ředitel Státní veterinární správy Zbyněk Semerád.

Fronty na banány? O tom soběstačnost není, říká expertka Agrární komory ČR Jarmila Dubravská. A počítá, jak funguje dovoz jídla a cenová politika obchodních řetězců!

  • Zveřejněno: 03.07.2020

V cyklu rozhovorů představitelů Agrární komory (AK) ČR na téma „Potravinová soběstačnost a suverénní stát“, který vychází v Parlamentních listech, byl 2. Červenec publikován rozhovor s výkonnou ředitelkou pro Společnou zemědělskou politiku AK ČR Jarmilou Dubravskou, v němž se vyjadřuje v tom smyslu, jak máme u nás chápat pojem potravinové soběstačnosti z hlediska zásobování našeho trhu dostatečným množstvím potravin, a to především těch základních.