• Zveřejněno: 12.02.2018

Evropská komise (komisaři Thyssen a Avramopoulos) a EOK, BusinessEurope, UEAPME, CEEP a Eurochambres dne 20. prosince 2017 uzavřeli partnerství. Signatáři se zavázali, že partnerství převedou na konkrétní akce na národní úrovni.

Finální znění evropského partnerství pro integraci, které stanoví klíčové zásady a závazky týkající se podpory a posílení příležitostí pro integraci uprchlíků a přistěhovalců, kteří legálně pobývají v EU, pracovní trh naleznete zde:

Evropské partnerství pro integraci - nabízení příležitostí pro integraci evropského trhu práce 

  • Zdroj: EOK
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení

Zabránit dalšímu propadu produkce našeho zemědělství a nastartování jeho dalšího rozvoje nebude jednoduchou záležitostí!

  • Zveřejněno: 23.05.2018

V těchto měsících se v rámci EU intenzivně diskutuje o tom, jak by měla vypadat Společná zemědělská politika (SZP) po roce 2020. Přirozeně, že i Česká republika, ostatně jako všechny členské státy EU, se bude snažit do SZP prosadit zájmy českých a moravských zemědělců. Právě o tom, co by se v nové SPZ mělo objevit, jsme hovořili s viceprezidentem Agrární komory (AK) ČR Ing. Josefem Kubišem, který je zároveň předsedou představenstva a generální ředitele akciové společnosti AGRO Jesenice u Prahy, kterému jsme položili několik otázek na toto téma.

GDPR umožní lidem kontrolovat, jak firmy pracují s jejich údaji

  • Zveřejněno: 23.05.2018

Nové unijní nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) umožní občanům lépe kontrolovat, jak instituce pracují s informacemi, které jim sdělí. Příkladem jsou údaje poskytnuté pro vyřízení slevových a klubových karet, s nimiž pracuje řada obchodních řetězců, prohlásil mluvčí Úřadu pro ochranu osobních údajů (ÚOOÚ) Tomáš Paták.