• Zveřejněno: 20.10.2021

Okolo zdravotního stavu prezidenta Zemana se rozehrává podivná hra. Má všechny znaky spiknutí, které má za cíl odebrat prezidentovi rozhodovací pravomoci a izolovat ho v nemocnici. Je to bezpochyby pokus o zneužití naší ústavy.

Není to poprvé ani v novodobé historii, kdy je prezident ve stavu nemocných. Podobnou situaci – možná v něčem ještě horší zažili i naši předchůdci v třicátých letech minulého století, kdy prezident Masaryk byl také stižen chorobami stáří a jeho rozhodovací schopnosti byly omezeny. Naši otcové a dědové se však tehdy nesnížili k tomu, aby veřejně nemocného prezidenta tak dehonestovali, jako to vidíme v současnosti.

Dnes je nemoc prezidenta medializována a zcela nepokrytě využívána v mocenském boji. Jakoby naše pravicová opozice, která se ve volbách dostala k moci, potřebovala svoje vítězství završit svržením prezidenta. O nic jiného než o faktické svržení prezidenta – parlamentní puč - dnes nejde.

Lidé, a zdůrazňuji důvěryhodní lidé, kteří se s prezidentem Zemanem setkali v posledních dnech, hovoří o tom, že prezident s nimi normálně rozmlouvá a domnívají se, že může rozhodovat. Naproti tomu zdravotní zpráva ÚVN hovoří o opaku.

Kde je tedy pravda?

Požadujeme proto, aby vláda bez odkladů jmenovala nezávislou komisi lékařů, kteří nejsou spojeni s ÚVN, která vypracuje oponentní zprávu o zdraví prezidenta.

Nebylo by to poprvé, kdy se o zdraví prezidenta stará konsilium odborníků. Bylo tomu tak i v minulých letech, kdy se právě o zdraví prezidenta Zemana staralo podobné konsilium. Proč nepokračuje ve své práci, dosud také nikdo nevysvětlil.

Pouze takový krok, který vláda již dříve měla učinit, může rozptýlit pochybnosti, které postup pravicových politiků v široké veřejnosti vyvolává.

Bohumír Dufek, předseda Asociace samostatných odborů
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení

Bohumír Dufek: Společná zemědělská politika by měla být, podle názoru zemědělců, vůči jejich potřebám mnohem vstřícnější!

  • Zveřejněno: 04.12.2021

Pod názvem „Budoucnost evropského zemědělství 2021“ se ve středu 1. listopadu 2021 uskutečnil v Praze již třetí ročník mezinárodní konference, kterou zorganizovala skupina Identita a demokracie Evropského parlamentu (EP).Cílem této videokonference bylo sdělit širší zemědělské a potravinářské veřejnosti u nás, jaké dopady přinese do evropského zemědělství a potravinářství Společná zemědělská politika na léta 2021-2027, která obsahuje základní principy Zeleného údělu (Green Deal), neboli nové strategické koncepce EU, která si vzala za cíl dosažení uhlíkové neutrality do roku 2050.