• Zveřejněno: 03.11.2015

Celková zaměstnanost se ve 3. čtvrtletí 2015 meziročně zvýšila o 65,4 tis. osob a dosáhla 5 060,3 tis.

Míra zaměstnanosti 15-64letých činila 70,5 %, tj. vůbec nejvíce od začátku výběrového šetření v roce 1993. Počet nezaměstnaných osob podle metodiky ILO se naopak meziročně snížil o 55,4 tis. osob. Obecná míra nezaměstnanosti 15-64letých meziročně klesla proti 3. čtvrtletí 2014 o 1,0 procentního bodu na 4,9 %.

Průměrný počet zaměstnaných, očištěný od sezónních vlivů, se ve 3. čtvrtletí 2015 proti 2. čtvrtletí 2015 zvýšil o 6,7 tis. osob.

Meziročně vzrostl počet zaměstnaných osob o 65,4 tis. (tj. o 1,3 %) na 5 060,3 tis. osob. Počet podnikatelů vč. pomáhajících rodinných příslušníků ve srovnání se 3. čtvrtletím 2014 klesl o 18,4 tis. na 871,6 tis. a jejich podíl činil 17,2 %. V rámci celé EU však dlouhodobě náleží Česká republika ke státům s nejvyšším podílem podnikatelů. Vzrostl počet podnikatelů se zaměstnanci o 6,9 tis. na 178,2 tis., zatímco počet podnikatelů bez zaměstnanců se snížil o 27,0 tis. na 664,6 tis. Počet pomáhajících rodinných příslušníků se proti minulému roku významně nezměnil. Naopak počet zaměstnanců vč. členů produkčních družstev výrazně vzrostl proti 3. čtvrtletí 2014 o 83,7 tis. osob na 4 188,7 tis. osob a činil 82,8 % z celkové zaměstnanosti.

 

 

  • Zdroj: czso.cz
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení

Potravinářská komora ČR vyzvala europoslance, aby znovu odložili sporné nařízení proti odlesňování

  • Zveřejněno: 12.11.2025

Tisková zpráva 11. 11. 2025 – Potravinářská komora ČR v dopise vyzvala europoslance, aby odmítli návrh Evropské komise na změnu nařízení proti odlesňování. Komora upozorňuje, že systém není dostatečně připravený ani po loňském ročním odkladu. Navrhované úpravy vnášejí do podnikatelského prostředí značnou právní nejistotu a znevýhodňují zejména malé a střední podniky.

V zemědělských dotacích je díra 93 miliard eur. Šílená zelená politika má převahu a přináší pád průmyslu. Obilí utichlo, jsme pod tlakem ukrajinského vepřového.“ – Bohumír Dufek

  • Zveřejněno: 12.11.2025
K čemu je podle odborového předáka Bohumíra Dufka dobrý Evropský hospodářský a sociální výbor? Na zemědělské dotace, které jsou nárokové, chybí miliardy eur. Co v tuto chvíli výbor doporučí? Do jaké míry je stanovisko tohoto výboru závazné? XTV