• Zveřejněno: 23.08.2022

Vážený pane premiére,

v souvislosti s protestem zemědělské veřejnosti proti tomu. jakou zemědělskou politiku současná vláda prosazuje ve Strategickém plánu Společné zemědělské politiky pro Českou republiku na léta 2023-2027, který proběhl dne 8. června 2022, bylo Vám a celé vládě předáno Prohlášení Odborového svazu pracovníků zemědělství a výživy - Asociace svobodných odboru ČR.
V Prohlášení byly vyjádřeny požadavky. které by měly neslýchaně obtížnou a stále se zhoršující situaci všech občanů České republiky pomoci řešit.
Do dnešního dne jsme však neobdrželi reakci jak české vlády, tak ani Vás osobně, jak by měly být uvedené požadavky řešeny.
Doufáme. že situace, v jaké se nachází většina českých občanů včetně jejich názorů Vás i celou vládu natolik zajímá, že se očekávané reakce dočkáme.
Dále se na Vás, pane premiére, obracíme s žádostí o projednáni upraveného Strategického plánu SZP v ČR.  V současnosti probíhá hodnoceni koncepce a jednání s Evropskou komisí o technických parametrech. Vzhledem k tomu. že ministr zemědělství s Odborovým svazem nekomunikuje, žádáme, aby byl upravený Strategický plán Společné zemědělské politiky projednán v Radě hospodářské a sociální dohody ČR.

S pozdravem

Bohumír Dufek
předseda OSPZV-ASO ČR

Přílohy:
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení

Stanovisko Zemědělského svazu k Víceletému finančnímu rámci EU

  • Zveřejněno: 17.07.2025

„Dlouho očekávaný návrh unijního rozpočtu je pro nás nepříjemným překvapením. Všichni evropští zemědělci volali po jeho valorizaci, avšak právě zveřejněný návrh Evropské komise nejenže nezohledňuje vysokou inflaci posledních let, ale peníze do zemědělství dokonce nominálně snižuje,“ uvádí se ve stanovisku Zemědělského svazu ČR (ZSČR).

Čeští zemědělci odmítají nové podmínky Společné zemědělské politiky EU po roce 2027. Žádají od vlády zpracování dopadové studie na české zemědělství. Nevylučují, že, na podzim, dojde k masivním protestům zemědělců!

  • Zveřejněno: 20.07.2025
Zastropování dotací a odstupňované snižování objemu podpor pro zemědělské podniky, se kterým počítá první verze budoucí evropské zemědělské politiky (SPZ), tj. na období 2028-2034, je pro české zemědělce nevýhodné, a navíc, řadu zemědělců může odradit od ochrany životního prostředí a plnění enviromentálních opatření.