• Zveřejněno: 10.05.2016

Jamie Oliver vyhrál soud s McDonalds, u kterého se s fastfoodovým řetězcem soudil kvůli kvalitě jeho jídla. Jamie Oliver otevřel hroznou pravdu o tom, z čeho oblíbený fastfood vyrábí maso na hamburgery a nugety.

Maso z McDonalds není maso
Podle Jamieho Olivera pokrmy připravené u McDonald nelze nazvat jídlem. Maso do hamburgerů a dalších pokrmů se vyrábí z hovězího tuku, který se obykle umývá v hydroxidu amonném. Kdyby nebylo tohoto procesu, je Jamie Oliver toho názoru, že by jídlo v McDonaldu nejenže nebylo k jídlu, ale bylo by strašné i vzhledově.

Více informací k tomuto případu naleznete zde.

  • Zdroj: http://ifenomen.cz/zajimavosti/jamie-oliver-vyhral-soud-s-mcdonalds
Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení

Potravinářská komora ČR vyzvala europoslance, aby znovu odložili sporné nařízení proti odlesňování

  • Zveřejněno: 12.11.2025

Tisková zpráva 11. 11. 2025 – Potravinářská komora ČR v dopise vyzvala europoslance, aby odmítli návrh Evropské komise na změnu nařízení proti odlesňování. Komora upozorňuje, že systém není dostatečně připravený ani po loňském ročním odkladu. Navrhované úpravy vnášejí do podnikatelského prostředí značnou právní nejistotu a znevýhodňují zejména malé a střední podniky.

V zemědělských dotacích je díra 93 miliard eur. Šílená zelená politika má převahu a přináší pád průmyslu. Obilí utichlo, jsme pod tlakem ukrajinského vepřového.“ – Bohumír Dufek

  • Zveřejněno: 12.11.2025
K čemu je podle odborového předáka Bohumíra Dufka dobrý Evropský hospodářský a sociální výbor? Na zemědělské dotace, které jsou nárokové, chybí miliardy eur. Co v tuto chvíli výbor doporučí? Do jaké míry je stanovisko tohoto výboru závazné? XTV