Návrh rozpočtu EU na rok 2017: Komise navrhuje rozpočet zaměřený na priority – růst, pracovní místa a rozhodnou reakci na uprchlickou krizi zveřejněno 01.07.2016

Návrh rozpočtu EU na rok 2017: Komise navrhuje rozpočet zaměřený na priority – růst, pracovní místa a rozhodnou reakci na uprchlickou krizi

Komise dne 30.6.2016 předložila návrh rozpočtu EU na rok 2017, který počítá s částkou 134,9 miliardy eur v prostředcích na platby. Jádrem rozpočtu jsou dvě hlavní politické priority Evropy: podpořit již nastartované oživení evropské ekonomiky a nalézt řešení bezpečnostních a humanitárních problémů v sousedních zemích. 

Jak stát pomáhá lidem se zdravotním postižením? zveřejněno 01.07.2016

Pro osoby, které úrazem či nemocí nebo dokonce již od narození potřebují pomoc ostatních, jsou určeny dávky pro osoby se zdravotním postižením. Průkaz osoby se zdravotním postižením, příspěvek na mobilitu a příspěvek na zvláštní pomůcku má těmto lidem pomoci se snáze začlenit do společnosti. Pro ty, kteří ještě navíc potřebují pomoc jiné osoby, je určen příspěvek na péči.

Evidenční list důchodového pojištění za rok 2015 zveřejněno 30.06.2016

Údaje uvedené v evidenčním listu zpracuje ČSSZ do tzv. konta důchodového pojištění. Za rok 2015 zaevidovala ČSSZ přes 5,8 milionu ELDP. Lze odhadnout, že obdobný či dokonce vyšší počet evidenčních listů zpracuje ČSSZ i letos.

Práce na novém zákonu o dani z příjmů zahájeny zveřejněno 28.06.2016

Ministerstvo financí ČR (MF)  za účasti ministra financí Andreje Babiše představilo v pondělí 27.6. 2016 Svazu průmyslu a dopravy ČR (SP ČR) a jeho členským firmám jednotlivé kroky, které by měly vést k usnadnění plnění daňových povinností. Představená opatření a záměry jsou v souladu s dlouhodobými požadavky SP ČR a jeho členů. Podle březnového průzkumu SP ČR v oblasti daní, členské firmy upozorňovaly na jejich vysokou časovou náročnost.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení