Nájemníci, kteří jsou kvůli koronaviru bez příjmů, nesmí dostat výpověď. Stát se za ně ale nezaručí zveřejněno 22.04.2020
Nájemníci nebudou moci dostat výpověď z bytu, pokud do konce července nebudou platit nájemné kvůli tomu, že jsou v důsledku opatření proti epidemii koronaviru bez příjmů. Dlužné nájemné ale mají zaplatit do konce letošního roku. Sněmovna to ve středu opětovně schválila. Podle zpravodajství Českého rozhlasu sněmovna ve středu odmítla návrh Senátu, aby za čtyři pětiny dlužného nájemného ručil stát. Návrh nyní dostane k podpisu prezident.




