Stát chce podle premiéra Andreje Babiše obcím zaplatit stavbu sociálních bytů zveřejněno 07.09.2018

Pokud se obce pustí do výstavby bytů a pětinu z nich vyčlení jako sociální, stát podle premiéra Andreje Babiše na pořízení těchto sociální bytů poskytne stoprocentní dotaci. Podle ČTK to dnes na sněmu Svazu měst a obcí ČR, který se uskutečnil ve Španělském sále Pražského hradu, prohlásil předseda vlády ČR Andrej Babiš.

Ministerstvo zemědělství přispělo v roce 2017 na vodní hospodářství částkou 3,1 miliardy korun. To je 61 % z celkové státní podpory zveřejněno 05.09.2018

V České republice loni vzrostl počet domácností napojených na vodovodní i kanalizační infrastrukturu. Vyplývá to ze Zprávy o stavu vodního hospodářství České republiky v roce 2017, kterou dnes Ministerstvo zemědělství společně s Ministerstvem životního prostředí předložilo vládě. Státní podpora do vodního hospodářství dosáhla 5 miliard korun.

Úřad práce věnuje zvýšenou péči nezaměstnaným rodičům zveřejněno 03.09.2018

Ke konci července 2018 evidoval Úřad práce ČR v řadách nově příchozích uchazečů o zaměstnání 2 233 rodičů, kteří pečují o dítě do 4 let věku.  Tvořili tak 5, 6 % ze všech uchazečů, kteří se v tomto měsíci přihlásili do evidence ÚP ČR a 0,96 % z celkového počtu nezaměstnaných.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení