• Zveřejněno: 08.02.2019
  • Autor: Miroslav Svoboda

Asociace samostatných odborů (ASO) zásadně nesouhlasí s tím, aby zahraniční zaměstnanci byli zvýhodňováni vyšší mzdou než čeští zaměstnanci. „Přijetí tohoto opatření by znamenalo pohrdání českou pracovní silou,“ řekl dnes pro portál Odbory.info předseda Asociace samostatných odborů Bohumír Dufek.

Podle předsedy ASO Bohumíra Dufka není totiž možné, aby zahraniční zaměstnanci, například z Ukrajiny, či Běloruska, případně dalších zemí, kteří k nám přijíždějí pracovat z důvodu nedostatku pracovních sil na trhu práce v České republice, byli zvýhodňováni na úkor kmenových, českých zaměstnanců. „Zároveň si nedovedu představit, že by toto zvýhodňování zahraničních pracovníků, bylo běžnou normou chování českých podnikatelů,“ dodal k tomu Bohumír Dufek. Skutečnost, že řada těchto zahraničních pracovníků má nižší mzdu, než kmenoví zaměstnanci, přece neznamená, že budou mít vyšší příjmy, než právě naši čeští občané. Vždyť každý stát si zajišťuje základní pracovní a sociální práva především pro své občany. To platí, a nadále bude platit, i pro Českou republiku. Faktem je, že když tito zahraniční pracovníci nedosahují svoji mzdou na úroveň kmenových zaměstnanců, tak je to podnět pro české státní orgány, aby v daném případě zasáhly a sjednaly nápravu dané situace. „Vždyť se tímto okamžikem porušují zákony, a to nejen České republiky, ale i Evropská sociální charta. Zkrátka, pro zahraniční pracovníky má platit zásada: Za stejnou práci - stejnou mzdu!,“ zdůraznil Bohumír Dufek.

Registrací uživatel získá přístup k exkluzivním informacím.
Registrace   |   Přihlášení

Potravinářská komora ČR: Konzumace energetických nápojů ovlivňuje chování a zdraví dětí a mladistvých!

  • Zveřejněno: 12.02.2019

Aktuální dění v Evropském parlamentu v souvislosti s připravovaným zákazem dvojí kvality potravin, dále výsledky mezinárodní studie o tom, že konzumace energetických nápojů ovlivňuje chování a zdraví dětí a mladistvých a několik užitečných informací v oblasti testování potravin – to byly hlavní body úterní tiskové konference Potravinářské komory ČR.

Zajímavé výsledky únorového zasedání agrárních komor skupiny zemí V4

  • Zveřejněno: 14.02.2019

Zástupci Slovenské polnohospodářské a potravinářské komory (SPPK), Národní polnohospodářské komory v Polsku (KRIR), Maďarské polnohospodářské komory (NAK) a Agrární komory ČR (AK ČR) se 6. února setkali na 71. společném zasedání agrárních komor Visegrádské čtyřky v maďarském městě Veszprém, aby diskutovali o nejpalčivějších otázkách v agropotravinářském sektoru.